Angle down Atgal

Pasaulis kalba apie naują koronaviruso atmainą: ekspertai pagrindo nerimauti nemato

Pasaulio žiniasklaida mirga nuo žinučių apie galimą naują, šįkart hibridinį Covid-19 variantą. Pranešama, kad pasirodė informacijos apie Delta ir Omikron atmainų jungtį – Deltacron. Mokslininkai sako, kad užuominų apie naują atmainą iš tiesų yra gauta, tačiau ramina, kad kol kas oficialiai ši žinia nepatvirtinta.

Aptiko viruso mutacijų

Žinių apie keistą koronaviruso mutaciją, kuri genetiškai primena Omikron variantą, tačiau turi ir Delta varianto genomą gauta iš Kipro. Profesorė biologijos srityje Leondios Kostrikis, kuri dirba Kipro universitete apie šį Covid-19 atradimą paskelbė dar praėjusią savaitę.

Profesorės komanda aptiko šį hibridinį koronaviruso variantą net 25 susirgimo atvejuose. Tačiau kol kas nėra pakankamai duomenų oficialiai skelbti, kad pasaulis susidūrė su dar viena atmaina.

Kol kas 11 pacientų su naujuoju variantu, kuris pramintas Deltacronu , buvo hospitalizuoti, dar 14– gydosi namuose.

Mokslininkų bendruomenė netiki atradimu

Infekcinių ligų gydytojas dr. Krutika Kuppalli, kuris dirba Pasaulio sveikatos organizacijoje, sako, kad Deltacronas neegzistuoja. Jo teigimu tai laboratorijos klaida, todėl nerimauti esą nėra reikalo.

Jam pritaria ir kiti kolegos, kurie tikina, kad dviejų atmainų susijungimas į vieną kol kas atrodo kaip melas. Esą susijungti dviem gana skirtingiems koronaviruso variantas beveik neįmanoma.

Mokslininkai pripažįsta tik viena – Delta variantas nuolat mutuoja.

 

Parengta pagal Metro.co.uk informaciją

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite