Angle down Atgal

Pasaulio vicečempionas A. Paulauskas: tikiuosi pagerinti pasaulio rekordą

Antradienį į Lietuvą sugrįžo pasaulio jėgos trikovės čempionate Dubajuje (JAE) sidabro medalį iškovojęs Amandas Paulauskas. Jis džiaugėsi tiek užimta vieta, tiek naujais Lietuvos rekordais.

Planetos jėgos trikovės su specialia apranga čempionato svorio kategorijos iki 120 kg varžybose mūsiškis trikovėje surinko 1080 kg ir pagerino Lietuvos rekordą.

„Emocijos labai geros. Lūkesčiai išsipildė su kaupu. Pasiekėme vieną iš geriausių karjeros rezultatų, pagerinome tris Lietuvos rekordus. Turėjome viltį kovoti ir dėl aukso, bet kelios klaidos lėmė tai, kad turėjome tęsti kovą dėl antrosios vietos. Kadangi užėmėme antrą vietą, tai emocijos buvo labai geros. Tai – geriausias rezultatas, kokį galėjome pasiekti tą dieną“, - naujienų agentūrai ELTA pasakojo sportininkas.

Varžybos prasidėjo pritūpimų su štanga rungtimi. Joje lietuvis su 410 kg užėmė ketvirtąją poziciją. Štangos spaudime A. Paulauskas (325 kg) užėmė antrąją vietą ir pelnė mažąjį sidabro medalį, o štangos atkėlime (345 kg) liko devintas. Pastarosiose dvejose rungtyse buvo pasiekti Lietuvos rekordai.

Sportininkas prisipažino, kad šis laimėjimas yra didžiausias jo karjeros pasiekimas.

„Taip, šis laimėjimas man yra didžiausias karjeroje. Jėgos trikovėje buvau užėmęs trečią vietą, todėl šis sidabras - geriausias pasiekimas“, - pridūrė A. Paulauskas.

Kadangi nebuvo išvengta klaidų, lietuvis yra įsitikinęs, kad rezultatus dar galima gerinti.

„Buvo klaidų – ir pritūpimuose, ir štangos atkėlime. Kadangi eigoje supratome, kad turime kovoti dėl antros vietos, tai siekėme ne maksimalaus rezultato, o tokio, kuris garantuotų antrą poziciją“, - aiškino A. Paulauskas.

Lietuviui apmaudžiai susiklostė pritūpimų su štanga paskutinis bandymas, kuriuo metu jis mėgino pritūpti su 417,5 kg sveriančia štanga. Nors lietuvis sugebėjo atsistoti, bet jo bandymą įskaitė tik vienas teisėjas iš trijų.

„Kai atsistojau, tai buvo mintis, kad galbūt pavyko, bet stodamas į viršų šiek tiek susvyravau. Galvojau, ar nepažeidžiau kokios nors taisyklės. Bandymas buvo nesėkmingas, nes trūko šiek tiek pritūpimo kampo gylio. Buvo apmaudu, bet likome patenkinti prieš tai pasiektu rezultatu. 410 kg leido užimti ketvirtą vietą tarp 28 dalyvių. Tai – pakankamai geras rezultatas“, - pabrėžė A. Paulauskas.

Pasaulio čempionu tapo ukrainietis Oleksijus Byčkovas. Jis pasiekė naują planetos rekordą rekordą – 1132,5 kg.

„Kitas pavojingas konkurentas buvo anglas, kuriam nepavyko triskart pakelti svorio ir jis iškrito. Dėl antros vietos kovojome su Kinijos atstovu, kuris galiausiai irgi neįveikė vienos iš rungčių. Tuomet liko prancūzas ir japonas, kurie išsirikiavo už manęs“, - teigė A. Paulauskas.

Jėgos trikovės čempionatai yra du – klasikinis ir su specialia apranga.

„Galbūt lengvesnis kelias – treniruotės ir pasiruošimas - yra be aprangų. Su aprangomis yra žymiai sunkesnis pasiruošimas, daug didesni svoriai, todėl tiek psichologiškai, tiek fiziškai su aprangomis varžytis yra sunkiau“, - aiškino sportininkas.

Klasikinės jėgos trikovės pasaulio čempionatas vyks ateinantį pavasarį. Taip pat pavasarį jo laukia štangos spaudimo planetos pirmenybės. Kitą rudenį vyks pasaulio čempionatas su specialia apranga, kur vyks atranka į pasaulio žaidynes.

„Pagrindinis tikslas – pateki į pasaulio žaidynes, kurios 2021 metais vyks JAV. Tam reikės nugalėti ir priešininką iš Ukrainos. Manau, kad tai gali pavyki, nes šiam čempionatui pasiruošti turėjome tik du mėnesius. Kitais metais turėsime daugiau laiko, todėl bus įmanoma ne tik aplenkti ukrainietį, bet ir pagerinti pasaulio rekordą“, - Eltai sakė A. Paulauskas.

Lietuvos stipruolis neslepia, kad į priekį jį stumia pergalės alkis.

„Didžiausia motyvacija – noras tapti pasaulio jėgos trikovės čempionu. Šiame sporte trūksta tik šio titulo. Štangos spaudime planetos čempionu jau esu tapęs tiek su aprangomis, tiek be jų. Todėl pagrindinis tikslas yra pirma vieta. Ir žinoma, malonumą suteikia pats procesas“, – pridūrė pasaulio vicečempionas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite