Angle down Atgal

Pasaulio turtingiausieji per pandemiją tapo dar turtingesni

Pasaulio milijardieriai per koronaviruso pandemiją kartu padidino savo turtus ketvirtadaliu, ypač savo finansų pagausėjimu džiaugėsi sveikatos sektoriuje veikiantys turtuoliai, pranešė portalas DW.

Konsultacijų kompanijos PwC ir Šveicarijos banko UBC išleistame tyrime teigiama, kad daugiau nei 2 tūkst. pasaulio milijardierių iki liepos sugebėjo sukaupti turto už 10,2 trln. dolerių, pralenkdami 2017 m. pasiektą ankstesnį 8,9 trln. dolerių rekordą.

Pranešama, kad taip pat išaugo ir bent 1 mlrd. dolerių vertės turtą turinčių žmonių – nuo 2158 2017 m. iki 2189 2020 m. liepą.

Pajamos augo sveikatos ir technologijų sektoriuose

Gan staigus akcijų rinkų atsigavimas leido pasaulio turtingiausiems labai greitai kompensuoti savo nuostolius nuo krizės pradžios ir net kai kuriais atvejais net ir užsidirbti papildomai. Tarp balandžio ir liepos mėn. bendras milijardierių turtas išaugo 27,5 proc. nuo anksčiau turėtų 8 trln. dolerių.

Vertinant specializuotai, milijardierių turtas dviženkliais skaičiais augo technologijų ir sveikatos apsaugos sektoriuose.

Tyrime nurodyta, kad sveikatos sektoriuje veikiantys milijardieriai savo turtus pasididino 50,3 proc. iki 658,6 mlrd. dolerių dėl „naujų vaistų atradimo ir inovacijų plėtros diagnostikos bei medicinos technologijų sektoriuje“.

Remiantis turimais prieinamais duomenimis, tik šiek tiek daugiau nei 200 iš 2189 milijardierių paaukojo tik 7,2 mlrd. dolerių kovai su medicinine COVID-19 krize ir jos socialinėms ir ekonominėms pasekmėms. 

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite