Angle down Atgal

Pasaulio sveikatos organizacija ir Kauno klinikų atstovei patikėjo rengti tarptautines rekomendacijas

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų Akių ligų klinikos Akių ligų konsultacinio diagnostinio skyriaus vadovė, gydytoja oftalmologė prof. dr. Ingrida Janulevičienė pateko tarp dvylikos akių ligų specialistų iš įvairių pasaulio valstybių, rengsiančių oftalmologijoje taikomų intervencijų sąrašą. Tai bus Pasaulio sveikatos organizacijos bendro pobūdžio rekomendacijos, leidžiančios pagerinti teikiamų paslaugų kokybę ir prieinamumą pacientams.

Pasak prof. dr. I. Janulevičienės, sudarytas sąrašas leis įvairioms pasaulio valstybėms lengviau apsispręsti, kokioms akių procedūroms bei intervencijoms teikti prioritetą, kuria kryptimi vykdyti šalies sveikatos politiką ir kaip planuoti šalies sveikatos priežiūrai skirtą biudžetą.

„Stengiamės užtikrinti tolygų pacientų patekimą ir paslaugų prieinamumą, tačiau pasitaiko atvejų, kai pacientai, kuriems reikia aukštesnio lygio akių priežiūros paslaugų, nepatenka į specializuotus centrus, – pasakoja prof. dr. I. Janulevičienė. – Šis paketas pacientams leis žinoti, koks akių ligų gydymas yra galimas. Jei pacientams bus reikalingas gydymas, kurio kol kas suteikti negalime, turėsime dokumentą, kuriuo remdamiesi sieksime praplėsti gydymo paslaugų apimtis.“

Ji pabrėžia, kad Jungtinių Tautų Organizacijos tvarios plėtros gairėse akių priežiūra yra ypač reikšminga sritis, kalbant apie sveikatą, gerovę, gyvenimo kokybę. Tai reiškia, kad visiems žmonėms turi būti prieinamos kokybiškos akių priežiūros paslaugos, nepriklausomai nuo geografinių ypatybių, rasinių ar finansinių sunkumų. Visi ištekliai turi būti sutelkti saugios ir efektyvios akių sveikatos priežiūros užtikrinimui.

Prof. dr. I. Janulevičienės teigimu, oftalmologinė pagalba – specializuota, o jai reikia ne tik specialistų, bet ir tam tikros aparatūros, kuri dažnai būna netolygiai paskirstoma įvairiose pasaulio valstybėse. Sukurtas aprašas turėtų padėti planuoti finansinius išteklius, perkant sudėtingą aparatūrą, teikiant specializuotas paslaugas ir intervencijas.

„Šis kvietimas būti vienu iš dvylikos pasaulyje, atstovauti regionui ir institucijai yra reikšmingas pasiekimas tarptautinėje erdvėje tiek Kauno klinikoms, tiek Lietuvos sveikatos mokslų universitetui“, – sako prof. dr. I. Janulevičienė.

Kauno klinikų Akių ligų klinika – didžiausia oftalmologines paslaugas teikianti įstaiga Lietuvoje, todėl būtent čia yra atliekamos skirtingo sudėtingumo akių priežiūros intervencijos, teikiama pagalba onkologinėmis ir retomis akių ligomis sergantiems pacientams. Tai – vienintelė klinika Lietuvoje, kurioje atliekamos intraokulinės operacijos vaikams. Joje, kaip teigiama Kauno klinikų pranešime, sėkmingai derinama unikali gydytojų patirtis ir naujausi diagnostikos bei gydymo metodai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite