REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2017 m. Spalio 20 d. 13:50

Pasaulio gydytojų teniso čempionate iškovota „Nacijų“ taurė – Šilutėje

Klaipėda

Šilutiškė oftalmologė Renata Steponkienė teniso korte jau 15 metų.

Petras SkutulasŠaltinis: Etaplius.lt


17638

Šiemet po Pasaulio gydytojų teniso čempionato, vykusio Čekijoje, Lietuvos medikai sugrįžo su gausia medalių kolekcija. Kasmet vis stiprėjanti komanda parsivežė 3 aukso, 4 sidabro ir 10 bronzos medalių. Ypač sėkmingai šįkart pasirodė moterys – jos komandinėse varžybose įveikė JAV moterų rinktinę ir laimėjo „Nacijų“ taurę. Tai pirmas kartas Lietuvos gydytojų teniso istorijoje, kai taurė atkeliavo į Lietuvą.

taureinternet.jpg

Įtempta kova

Rugpjūčio 19-25 d. vykusiame pasaulio gydytojų teniso čempionate komandinių varžybų nugalėtoja tapo Lietuvos moterų rinktinė. Iškovotoji „Nacijų“ taurė, kurią nuo varžybų pradžios 2007 m. iki šiol buvo laimėjusios 4 komandos, pradėjo kelionę per Lietuvą. Kadangi komandoje žaidė gydytojos iš Vilniaus, Kauno ir Šilutės, jų laimėtas trofėjus bus eksponuojamas šių miestų merų kabinetuose. Šiuo metu taurė puikuojasi Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio kabinete.

Po kovų atkrintamosiose varžybose, su praėjusių metų čempionais suomiais, šeimininkais čekais, finale Lietuvos moterų komanda užtikrintai įveikė JAV atstoves. Lietuvos rinktinėje žaidė dermatologė Birutė Adomavičienė, odontologė Eglė Vindašiūtė–Narbutė ir šilutiškė oftalmologė Renata Steponkienė.

„Iš tiesų varžybos buvo įtemptos, nes pirmąjį setą pralaimėjome, o antrą – laimėjome. Po jų buvo lemiamas pratęsimas – mes nugalėjome. Tačiau kiekvienas atmuštas kamuoliukas turėjo istorinę reikšmę. Esu žaidusi ne vieneriose varžybose ir žinau pergalės skonį, tačiau tokio jausmo dar niekada neteko patirti“, – įspūdžiais dalijasi šilutiškė Renata Steponkienė.

Medikė Pasaulio gydytojų teniso čempionate dalyvavo pirmą kartą. Ji pasakojo, jog suburti moterų komandą paskatino Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius prof. habil. dr. Remigijus Žaliūnas, kuris kuruoja Lietuvos gydytojų teniso čempionatus.

„Šiemet didelė Lietuvos gydytojų delegacija vyko į Čekiją. Ankščiau kone vien vyrai važiuodavo, tačiau šį kartą buvo labai daug norinčių moterų. Taigi, ir aš nusprendžiau išbandyti savo jėgas“, – sakė oftalmologė. Pasak R. Steponkienės, pasiruošimas šiam čempionatui buvo labai įtemptas ir intensyvus. Tuo metu Pilzene, kur vyko varžybos, dieną įkaisdavo net iki 27 laipsnių – žaisti buvo sunku, čempionatas pareikalavo didelės fizinės ištvermės. Pašnekovė pasakojo, kad visas dienas Čekijoje praleido teniso kortuose: apie 9 valandą ryto pradėdavo, o 19 val. vakaro užbaigdavo. Kaip ji pati sakė, pasigrožėti miestu, susipažinti su gražiausiomis vietomis nebeliko laiko...

Kova su profesionale

Liepos mėnesį Marselyje, Pranzūcijoje, vykusiose Pasaulio medicinos ir sveikatos žaidynėse Lietuvos atstovai iškovojo vieną aukso ir 3 bronzos medalius. Čekijoje lietuviai pagrindiniame turnyre pelnė 11 medalių komplektų ir 6 medalių komplektus paguodos turnyre. Pilzene auksą iškovojo gydytoja dermatologė Birutė Adomavičienė, 6:2 ir 6:0 laimėjusi finalinę kovą prieš Norvegijos atstovę (amžiaus grupė per 55 m.). Sidabro medalius laimėjo šeimos gydytojas Martynas Jocys (per 40 m. grupėje) ir odontologė Eglė Vindašiūtė-Narbutė poroje su oftalmologe Renata Steponkiene (dvejetų iki 40 m.), kuri vienetų rungtyje iškovojo ir bronzą. Sidabrą laimėjo otorinolaringologė Birutė Miliauskienė poroje su Emiliu Subata (per 55 m. gr.). Pastarieji po įtemptos kovos tik trečiame sete nusileido porai iš JAV. Šiame duete žaidė buvusi teniso profesionalė, dabar gydytoja pediatrė V. McEvoy. Ji 1968 metais prestižiniuose Vimbldono ir US Open turnyruose buvo pasiekusi trečią ratą ir tais pat metais buvo trečioji JAV moterų teniso raketė.

Pasaulio medikų teniso bendrija

1971 metais Oklahoma Sičio (JAV) kardiologas Dr. Stanley’is McCampbelas ir tuometės Amerikos medikų teniso asociacijos (angl. American Medical Tennis Association – AMTA) generalinis direktorius Bilas Drake’as nusprendė sukurti panašią, tik šį kartą visą pasaulį aprėpiančią, medikų teniso asociaciją. Taip Monte Karle, dalyvaujant penkių šalių atstovams, radosi Pasaulio medikų teniso bendrija (angl. World Medical Tennis Society – WMTS).

Tuometis WMTS tikslas buvo organizuoti įprastus tarptautinius gydytojų mokslinius suvažiavimus, kurių dalyviai galėtų pasivaržyti su panašaus pajėgumo tenisą mėgstančiais medikų suvažiavimo delegatais.
Dešimtmečius trunkantys neeiliniai gydytojų suvažiavimai daugeliui padėjo užmegzti tarptautinius ryšius.

45-erius metus bendrijos nariais galėjo būti tik gydytojai, o prieš dvejus metus tokia galimybė suteikta ir odontologams. Šiandien bendriją sudaro 38 šalių atstovai.

komanda78.jpg

Kvietimas organizuoti čempionatą

Pilzene vykusiame jau 47-ajame pasaulio medikų teniso čempionate jėgas išbandė 282 atstovai iš 30 šalių. Tai buvo trečiasis čempionatas, vykęs Čekijoje. Pernai jis vyko Limoje, Peru, 2015-aisiais – Roterdame, Nyderlanduose, 2014 metais – Balyje, Indonezijoje. Kitų metų turnyras planuojamas Maltoje.

Reikšmingas šių metų įvykis ne tik keliolika iškovotų čempionato medalių, bet ir tai, kad Lietuva gavo kvietimą organizuoti 2019 metų Pasaulio gydytojų teniso čempionatą bei kongresą.

Dėl šios galimybės Lietuva varžėsi su Turkija ir Belgija. Lietuva konkurentes aplenkė daugeliu komponentų, ypač geopolitine šalies situacija. Visai neseniai tiek Turkija, tiek Belgija nukentėjo dėl šiose šalyse kilusių neramumų. Svarbus faktas, jog Lietuva nėra organizavusi šio čempionato anksčiau.

„Rengti tokio lygio renginius – didelė atsakomybė. Į Pasaulio medikų teniso čempionatus atvyksta sportuojančių gydytojų iš viso pasaulio, tad svarbu, kad jie išsivežtų namo kuo geriausių įspūdžių apie šalį, jos žmones“, – kalbėjo LSMU rektorius, kardiologas prof. Remigijus Žaliūnas.

Pasaulio medikų teniso bendrijos organizacinis komitetas iš nominuotųjų kandidačių šalių išsirinko Lietuvą ir nusprendė 2019 m. rugpjūčio 3-9 d. kongresą ir čempionatą rengti Lietuvoje. Anot R. Žaliūno, tai neįkainojama galimybė parodyti Lietuvą bei mūsų šalies medicinos potencialą. „Tokie susitikimai – puiki vieta dalytis ne tik pergalių džiaugsmu, bet ir gerąja profesine patirtimi, parodyti šalies išskirtinumą ir žavesį“, – kalbėjo R. Žaliūnas.

Viktorija SKUTULIENĖ



REDAKCIJA REKOMENDUOJA