Angle down Atgal

Pasaulinei kraujo donoro dienai artėjant

Pasaulinė kraujo donoro diena minima birželio 14 d. Minėdami šią dieną Ugniagesių gelbėtojų mokyklos pareigūnai ir darbuotojai bei šiuo metu besimokantys kursantai, kartu bendradarbiaudami su Nacionaliniu kraujo centro kolektyvu, birželio 10 d. Mokykloje surengė neatlygintinos kraujo donorystės dieną.

Visi norintys darbuotojai, kursantai buvo pakviesti pasidalinti gerumu ir neatlygintinai duoti kraujo. „Niekada nežinome, kada mums ar mūsų artimiesiems kažkieno padovanotas kraujas gali dovanoti naują gyvenimą“,- sakė vienas iš besimokančių kursantų, kuris pirmą kartą dalyvavo tokioje akcijoje. Kitas kursantas garsiai agitavo neapsisprendusiuosius „Mes galime išgelbėti gyvybę, kažkam tapti viltimi ir padovanoti gyvenimą.

Padarykime tai, juk nieko nekainuoja...“. Į Ugniagesių gelbėtojų mokyklos Praktinio parengimo skyrių atvykusių Nacionalinio kraujo centro darbuotojų teigimu, prasidėjus vasaros sezonui, šalies gydymo įstaigose nuolat juntamas kai kurių kraujo grupių trūkumas, todėl Mokyklos darbuotojų bei kursantų apsisprendimas surengti kraujo dovanojimo akciją – labai prasmingas ir pačiu laiku. Bendraudami su akcijos dalyviais Nacionalinio kraujo centro darbuotojai akcentavo, kad 35 kraujo donorai gali išgelbėti net iki 105 gyvybių.

Neatlygintinai duoti kraujo iš anksto buvo apsisprendę 25 asmenys, tačiau akcijai prasidėjus, savanorių gretos išaugo.

Ne vienas, pasiryžęs tapti donoru minėjo, kad atėjo grąžinti moralinės skolos – kažkas dovanojo kraujo jų sergantiems artimiesiems. Dovanojusieji kraujo nestokojo geros nuotaikos, nors keletas dalyvių tokioje akcijoje dalyvavo tik pirmą kartą. Akcijos dalyviams, dalyvavusiems pirmąjį kartą - buvo įteikti pirmąjį kraujo dovanojimo kartą priminsiantys Nacionalinio kraujo centro pažymėjimai, visi akcijoje dalyvavusieji donorai apdovanoti atminimo dovanėlėmis.

Pasibaigus akcijai Mokyklos Praktinio parengimo skyriaus viršininkas, atliekantis Mokyklos viršininko funkcijas, Darius Janavičius padėkojo visiems dalyvavusiems akcijoje: „Didžiuojuosi Mokyklos darbuotojais, kurie dirbdami nelengvą, atsakingą darbą bei kursantais, kurie pasirinko tokią kilnią ugniagesio gelbėtojo profesiją, yra pilietiški ir pagalbą visuomenei suvokia ne tik savo kasdienių pareigų rėmuose. Tikiuosi, kad mūsų dovanotas kraujas padės kažkam pasveikti ar išgelbės ne vieną gyvybę“.

Kraujo donorystės akcija Ugniagesių gelbėtojų mokykloje organizuojama jau ne pirmą kartą ir šįkart joje dalyvavo 35 asmenys.

Sveikiname visus prisijungusius prie tokios kilnios veiklos!

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite