„Pasakoje“ svečiavosi Sibiro haskiai

Marijampolė
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Teigiamas gyvūnų poveikis žmogui įrodytas moksliniais tyrimais. Alternatyvus terapijos, edukacijos būdas, kurio vienas „veikėjų“ yra šuo, vadinamas kaniterapija. Kaip į šunį reaguoja vaikai? Dažniausiai vaikai jau nuo pirmo užsiėmimo susidomi šunimi. Autizmo spektro sutrikimų turintys vaikai vengia kontakto tiek su žmonėmis, tiek su šunimis. Vis dėlto po keleto užsiėmimų prieina paglostyti. Ir tas ryšys anksčiau ar vėliau atsiranda. Šuns kūno temperatūra yra aukštesnė negu žmogaus, kailis švelnus, tad vien jau glostymas – raminantis procesas.

Mūsų lopšelyje-darželyje „Pasaka“ veikia keturios specialiojo ugdymo grupės, kuriose ugdomi įvairių specialiųjų poreikių turintys vaikai. Taip pat ir bendrojo ugdymo grupėse turime vaikų, kuriems reikalinga specialistų pagalba. Išgirdę apie kaniterapiją, ieškojome specialistų, kurie galėtų dirbti su mūsų vaikučiais. Į kvietimą atsiliepė „Vilko daina“ – profesionali Tado ir Ugnės (ji taip pat įkūrusi ir savo organizaciją „Stebuklingi draugai“, kurioje specialiai paruošti bendravimui su žmonėmis, darbinės patirties stažą turintys šunys, katės, žirgai, ožkos, plunksnuočiai) komanda, dirbanti su Sibiro haskiais.

Jie trumpai papasakojo apie bendravimą su šunimis ir pakvietė vaikus į edukacinį – terapinį užsiėmimą.

Kaniterapijos užsiėmimų metu sportuojama, mokomasi pažinti spalvas, rūšiuojami daiktai, užsiimama kitokia veikla. Kineziterapiniai pratimai atliekami per žaidimą. Esmė – vaikas viską daro dėl šuniuko. Tai varginantis darbas ir šuniukui, ypač su „sunkesniais“ vaikais, kai reikia ilgiau išbūti vienoje vietoje, kartoti vis tą patį veiksmą keletą kartų. Terapinis šuo turi būti stabilios psichikos: paklusti, vykdyti komandas, nebijoti negirdėtų garsų. Tam geriausiai tinka keleto veislių šunys. Vieni iš jų - Sibiro haskiai. Jie labai myli vaikus, nėra jokios agresijos žmonėms, be galo meilūs ir mieli. Jie puikiai pasiduoda dresūrai, yra labai protingi. Storas ir švelnus haskio kailis nesukelia alergijos.

Haskis Sapis mielai bendravo su vaikais: žaidė, šokinėjo per kliūtis, šliaužė ir maitinosi iš rankos. Patys mažiausi vaikai bendravo su Sapio jaunaisiais draugais – Dodžiu ir Juozuku. Vaikai galėjo pavedžioti šuniukus, kartu su jais sportuoti, išdykauti, laisvai reikšti emocijas.

Vilkaviškio lopšelio-darželio „Pasaka“ specialioji pedagogė Vaida Girniuvienė