Angle down Atgal

Parskraidinti lietuviai nerimauja dėl pavojaus sveikatai ir skundžiasi klaikiomis sąlygomis

Iš Oslo į Vilniaus oro uostą šiandien, ambasados organizuotu skrydžiu, apie 15 val. 30 min. parskraidinti asmenys šiuo metu būriuojasi viešbučio „Railway Hotel“, kuriame bus karantinuojami, koridoriuose.

Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga paskelbė, kad iš užsienio grįžę lietuviai turės būti izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose, siekiant sulėtinti koronaviruso plitimą šalyje.

Tokiam sprendimui prieštaravo ne vienos savivaldybės vadovas: buvo prašyta atšaukti šį sprendimą ar bent atidėti jo vykdymą, siekiant geriau pasirengti priimti asmenis karantinui, tačiau įsakymas liko galioti.

Vos pradėjus apgyvendinimą, pasipylė skundai, kad kelionės namo virto tikru pragaru: žmonės nerimauja dėl savo sveikatos, nes apgyvendinant jie priversti grūstis koridoriuose, daugelis neturi apsaugos priemonių, nėra galimybės laikytis rekomenduojamo saugaus atstumo tarp žmonių.

Sostinės „Railway Hotel“ viešbutyje taip pat jau apgyvendinti iš kitų šalių specialiais reisais grįžę šalies gyventojai.

Skrydžio keleiviai pasakoja, kad nors iš pradžių buvo kalbama apie gyvenimą kambariuose po du ar tris, vėliau buvo pranešta, kad kai kurie bus priversti apsigyventi ir po šešis ar aštuonis.

Sunerimę reiso keleiviai pasakoja, kad išgirdę, jog teks gyventi labai arti vienas kito, skambino trumpuoju numeriu 1808, prašydami konsultacijos.

Pasak Alfa.lt informavusių keleivių, karštosios linijos budėtojas jiems davė savivaldybės atstovės kontaktus. Telefonu atsiliepusi moteris, neprisistatė, tačiau, kaip pasakoja keleiviai, netruko išvadinti skambintojus „buduliais“.

Viena iš karantine kitas dvi savaites gyvensiančių moterų pasakojo, kad vengdama susigrūdimo bandė išeiti į lauką prie viešbučio durų atsikvėpti, tačiau kelią jai iškart užtvėrė prie pastato budėję pareigūnai, kurie pareikalavo parodyti dokumentus ir subarė dėl „drausmės nesilaikymo“.

Kaip dieną kalbėjo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius Povilas Poderskis, visi karantinuojami asmenys bus tikrinami: „Visi žmonės skenuojami termovizoriais, vėliau, jei pasirodo, kad temperatūros yra, jie pasodinami ir tikrinami simptomai – temperatūra matuojama dar kartą jau kontaktiniais termometrais. Tuomet juos karantinuojame atskirai ir išvežame su greitąja medicinos pagalba. Kol kas tokių dalykų neprireikė, tikėkimės, kad neprireiks, bet visko gali būti“.

Alfa.lt

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite