Angle down Atgal

Parodys muziejų fenomenus

Gegužės 18-ąją minima Tarptautinė muziejų dieną. Šių metų visų pamėgta ir gausiai lankoma Europos muziejų nakties akcija, kuri jau daug metų būdavo organizuojama ir Lietuvoje, perkeliama į rudenį arba kitą laiką, kai bus saugu lankytis.

Dėl ypatingų karantino sąlygų Lietuvos muziejai ir šiemet kviečia susipažinti su saugomu mūsų šalies kultūros paveldu kitaip. Muziejai kartu sukurs ir gegužės 18 d. nuotoliniu būdu įgyvendins nacionalinį projektą „Lietuvos muziejų fenomenai“. Taip ketinama parodyti muziejininkų bendruomenės vieningumą, kūrybines galias, svarbą ir išskirtinę vertę. Kiekvienas muziejus siužete iš fondo parodys vieną eksponatą, kurį pristato kaip vertybę ar simbolį, atskleidžiant eksponato įdomumą, unikalumą, aktualumą visuomenei. Pasirinktas eksponatas – ne bet koks kultūros, gamtos, mokslo, meno ženklas, bet turintis simbolinės prasmės.

Akmenės krašto muziejaus direktorė Lionė Stupurienė sakė, kad krašto muziejuje sukurtas 2 minučių filmukas apie vieną didžiausių pasaulyje naktinių drugių Attacus atlas. Drugelis sudžovintas ir įrėmintas rodomas filmuke kaip magiškasis muziejaus simbolis, labiausiai patraukiantis lankytojų dėmesį. Pasakojimą įgarsino muziejaus direktorė L.Stupurienė. Šis vaizdo įrašas bus bendrame 99 muziejų, dalyvaujančių projekte, įrašų “koryje”.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, gegužės 16 d., VIENYBĖJE

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite