Parodos muziejuje

Panevėžys
Reporteris Monika Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Gegužės 31 d. (penktadienį) 16.30 val. kviečiame į Mariaus Abramavičiaus tapybos parodos „Pasaulis kaip erdvė“ atidarymą.

Apie autorių ir parodą: tapytoją, fotomenininką, keliautoją, rašytoją, poetą, meistrą, avantiūristą Marių Abramavičių Neboisia galima sutikti ir Užupyje ir Tibete, ir Irane ir Norvegijoj. Jį galima sutikti įvairiausiose erdvėse. O kur jis keliauja, kur keliauja jo siela, kaip ji keliauja, ką regi ir mato savo kelyje?

Parodoje „Pasaulis kaip erdvė“ ir jūs galėsite pamatyti, jei nors vos, vos savo sielas atversite pamatysite įvairias erdves per kurias atsiveria įvairūs pasauliai. Jie atsivers iš skirtingo laikotarpio tapybos darbų. Vieni atsiradę jau seniai, kiti neseniai parkeliavo iš Irano, kur ir buvo sukurti. Visi jie sukurti iš matymų, atsivėrimų, prisilietimų prie pasaulio erdvių kurios atsiveria nors šiek tiek plačiau pažvelgus, nors 10 ar 20 procentų daugiau atvėrus pasaulio matomumo.

Parodoje pamatysite ir naujausius paveikslus kaip „Šviežio pasaulio sukūrys“ ir „Kelias nežinomybėn“ kuriose atsiveria begalinės erdvės. Tai įspūdžiai iš vidinių kelionių po subjektyvaus pasaulio erdves.

M. Abramavičius gimė Vilniuje, augo Vilniuje ir dažnai gyvena Vilniuje, o dar dažnai keliauja po tolimas ir artimas šalis, yra surengęs daugiau kaip 60 individualių parodų įvairiose pasaulio vietose. Be to stato, vertikales bokštus ir su aitvarais kelia didžiulius paveikslus vėliavas į dangų.

www.neboisia.net

2019 m. birželio 2 d. Biržų krašto muziejuje „Sėla“ pradės veikti fotografo Žilvino Kropo fotografijų paroda „SAULĖRAŠČIŲ ILIUMINACIJA“

Žilvinas Kropas yra vienas iš Panevėžyje šiuo metu itin aktyviai kuriančių jaunosios kartos fotografų, išsiskiriantis savitu kūrybiniu mąstymu, puikia intuicija ir estetika. Nuoširdus jo domėjimasis specifiniu „pinhole“, fotografijos metodu ne tik padėjo išlavinti įgūdžius ir sukaupti patirties, bet ir pelnyti pripažinimą.

Ypač pastebimas Ž. Kropas tapo per pastaruosius dvejus metus: 2016 m. jo nuotrauka publikuota pasaulines „pinhole“ tendencijas nušviečiančioje knygoje, darbai eksponuoti tarptautinėse „pinhole“ parodose Kolumbijoje ir Baltarusijoje bei festivalyje Argentinoje. 2017 m. fotografas pradėjo bendradarbiauti su „Gabrielės meno galerija“ Kaune, kūryba pristatyta ir fotografijos publikuotos tarptautiniuose meno žurnaluose ir specializuotoje spaudoje JAV bei Meksikoje.

Ž. Kropas yra Panevėžio fotografų draugijos valdybos narys. Nuo 2015-ųjų aktyviai dalyvauja įvairiose šios grupės rengiamose parodose.

„Saulėraščių iliuminacija“ – tai brandžiausi autoriaus soliaografijos darbai. Iš esmės tai – Saulės kelio fotografija. Šio žanro kūrybos procesas yra unikalus ir ypatingas tuo, kad kuriama ne gamykliniais fotoaparatais, o savadarbiais, pasigamintais tiesiog iš paprasčiausių skardinių, kuriose įmontuojamas fotopopierius, o ekspozicijos laikas gali trukti nuo kelių minučių iki kelių mėnesių, metų.

Anot medijų menininko ir meno kritiko prof. dr. Remigijaus Venckaus, „Ž. Kropas kuria originalius atvaizdus, kurie kasdienėje aplinkoje nėra prieinami žmogaus akiai. Jis fiksuoja vaizdus, kurių neįstengia sugauti ir užlaikyti ne tik natūrali, bet ir ištobulinta optikos ir elektronikos technika. Ž. Kropas griežtai puoselėdamas grynąją alternatyviąją fotografiją ir laikydamasis savo meninės kūrybos programos yra tas asmuo, kuris siekia reanimuoti reprodukavimo amžiuje pašalintą kultinį meno pamatą. Jis fotografijai suteikia tai, kas priklauso tradicinei dailei: originalą, autentiškumą ir gero skonio ugdymą!

Ž. Kropo nuotraukos, iš kurių yra pasitraukęs žmogus, vertę įgauna pati ekspozicija – ilgas ir kantrus laukimas, kol šviesa keliauja ir užrašo savo judėjimo trajektoriją.