Angle down Atgal

Parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ atidarymas

Rugsėjo 12 d. (ketvirtadienį) 11 val. Varėnos viešojoje bibliotekoje vyks kroatų menininko Davor Rostuhar fotografijų parodos „Kroatija iš paukščio skrydžio“ atidarymas.

„Kroatija iš paukščio skrydžio“ – tai projektas, kuriam medžiaga buvo rinkta septynerius metus, nuo 2007 iki 2014 metų. Per šį laikotarpį projekto autorius Davor’as Rostuhar’as (g. 1982 m.) iš paukščio skrydžio filmavo ir fotografavo Kroatiją, į pagalbą pasitelkdamas nedidelius lėktuvus, oro balionus ir dronus. Prestižinis „National Geographic“ žurnalas palaikė šį projektą ir suteikė jam savo prekės ženklą. Projektas buvo užbaigtas išleidžiant fotografijų monografiją „Kroatija iš paukščio skrydžio“, o nuo 2014 metų per Europos valstybes keliauja fotografijų paroda.

Parodos autorius Davor’as Rostuhar’as yra vienas iš Kroatijos „Ekspedicijų ir kultūros klubo“ įkūrėjų, šiuo metu klubui vadovauja. Nuo 2008 metų jis turi laisvo menininko statusą, rašo, fotografuoja. Jau yra išleidęs šešias knygas kelionių ir mokslo populiarinimo temomis bei fotografijų monografiją „Kroatija iš paukščio skrydžio“. Per pastaruosius dešimt metų Davor Rostuhar aplankė per šimtą pasaulio šalių, kuriose filmavo tenykštį gyvenimą.

Paroda „Kroatija iš paukščio skrydžio“ fotografijos kalba pasakoja apie Kroatijos gamtos ir architektūros grožį bei įvairovę. Parodos tikslas − parodyti šalies gamtos ir kultūros paveldą bei tokiu būdu skatinti jį geriau pažinti, vertinti ir saugoti.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite