Angle down Atgal

Parodoje – neįprasti kūriniai – WC peizažai

Ketvirtadienio vakarą Nacionalinio Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejaus Kauno paveikslų galerija atidaro menininko Naglio Ryčio Baltrušniko parodą „WC TV I DALIS. TROŠKIMAI“.

Parodoje, kuri bus eksponuojama iki lapkričio 3-iosios, pristatomas monumentalios mozaikos ciklas gimė iš tikrų piešinių. Tai – senieji WC peizažai. Parodą remia Lietuvos kultūros taryba.

Pasak menininko, sovietiniais laikais viskas buvo draudžiama. Vienintelė vieta, kur galėjai turėti privatumą, buvo WC. Anų laikų WC – tai ištisi grafičio lobynai: nuo troškimų iki deklaracijų.

Parodos rengėjų teigimu, jos autoriui nepavyko tų grafičių nufotografuoti, nors ne kartą kalbino fotografus (tada išmaniųjų nebuvo). Kai kuriuos grafičius saugumiečiai naikindavo. Taip Gedimino stulpus paversdavo namuku su dūmais, dvigubą kryžių – „klasėmis“ ir panašiai. Erotinių temų nelietė.

„Dabar bandžiau ieškoti internete, bet nieko panašaus jau nėra. Tie skauduliai išnyko su epocha, tad mano darbai – daugiau istoriniai nei meniniai“, – sako parodos autorius.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite