Angle down Atgal

Parlamentarė aiškinasi, kokiu teisiniu pagrindu dėl koronaviruso buvo testuojami valdžios atstovai

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narė, TS-LKD pirmininko pavaduotoja Monika Navickienė viešai kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą ir valstybės ekstremaliosios situacijos operacijų vadovą Aurelijų Verygą, prašydama pateikti informaciją, kokiu teisiniu pagrindu nuo šių metų kovo 30 d. iki balandžio 5 d. visi Vyriausybės nariai buvo tiriami dėl koronaviruso.

M. Navickienė taip pat prašo pateikti informaciją, kokiu teisiniu pagrindu dėl koronaviruso buvo tirti šių metų kovo 22 d. užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vidaus reikalų viceministras Česlovas Mulma, Vyriausybės kanclerio pirmasis pavaduotojas Deividas Matulionis ir Valstybės sienos apsaugos tarnybos vadas Rustamas Liubajevas.

„Seimo nario, NSGK pirmininko Dainiaus Gaižausko galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi atvejis išryškino problemą, kad valstybėje egzistuoja dvigubi standartai. Vieni – medikams ir paprastiems piliečiams, kiti – valdžios atstovams. Visiems šiems asmenims nepasireiškė jokie ūmios kvėpavimo takų infekcijos simptomai. Ar tyrimai valdžios žmonėms atliekami tik remiantis vieninteliu principu – valdžios privilegijų pagrindu? Vis dar netestuojami visi medikai, daugybė žmonių atsakymo dėl savo testų nesulaukia 5-6 dienas, tačiau jokie apribojimai kažkodėl negalioja įtakingiausiems valstybėms žmonėms“, – sakė M. Navickienė.

Įsakymą, numatantį, kad aukščiausi šalies vadovai ir Vyriausybės nariai turėtų būti nuolat prevenciškai tiriami, ar neužsikrėtė koronavirusu, sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pasirašė balandžio 8 dieną.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite