Angle down Atgal

Pareigūnų dėmesys – mokyklinių autobusų kontrolei

Rugsėjo 8 d. Utenos apskrities VPK Kelių policijos skyriaus pareigūnai kartu su Lietuvos transporto saugos administracijos specialistais vykdė bendrą prevencinę priemonę, skirtą mokyklinių autobusų kontrolei.

Buvo patikrinti trys mokykliniai autobusai. Vienam vairuotojui surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal LR Administracinių nusižengimo kodekso 432 str. 1 d. straipsnį (Naudojimosi saugos diržais, vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis atitinkamos grupės sėdynėmis, motociklininko šalmais tvarkos pažeidimas), nes vairuodamas transporto priemonę nesegėjo saugos diržo. Visų trijų autobusų keleiviai buvo užsisegę saugos diržais.

Įprotis segtis saugos diržą autobuse mūsų visuomenėje formuojasi labai lėtai. Viena iš priežasčių – į eismo įvykius autobusai patenka kur kas rečiau nei lengvieji automobiliai. Teoriškai žmogus supranta, kad kelionė gali baigtis eismo įvykiu, tačiau grėsmės nejaučia ir apie saugumą pamiršta. Vis dėlto saugos diržas keleivį apsaugo ne tik nuo mirtino pavojaus, bet ir nuo sužalojimų autobuso vairuotojui staigiai sustabdžius transporto priemonę. Todėl nebijokime priminti kartu keliaujantiems, vairuotojams taip pat, kad reikia užsisegti saugos diržą. Nuo mūsų visų priklauso, ar saugi bus mūsų kelionė. 

Utenos AVPK informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite