Angle down Atgal

Pareigūnai vėl tikrino, ar klaipėdiečiai saugiai važinėja dviračiais ir paspirtukais

Klaipėdos bendruomenės ir Kelių policijos pareigūnai per vakar, rugpjūčio 13 dieną, ir prieš savaitę, rugpjūčio 7 dieną, surengtas priemones nustatė 54 pažeidimus, kuriuos padarė dviračiais ir paspirtukais važiavę asmenys.

Dažniausiai fiksuoti pažeidimai – kai važiuojama buvo pėsčiųjų taku, arba ant paspirtuko kartu vežti vaikai, o tai daryti draudžiama, jei nėra įrengtų specialių sėdėjimo vietų. Per šias priemones dviračių ir paspirtukų vairuotojai įspėti žodžiu. Už tokius pažeidimus numatytos ir baudos nuo 10 iki 12 eurų.
Per priemonę nubausti ir trys vairuotojai – vienas nesegėjo saugos diržo, kitas neleistinai naudojosi mobiliojo ryšio priemone, dar vienas nepaisė kelio ženklo.
Pastaruoju metu elektrinių paspirtukų ir motorinių dviračių eismo saugumui Klaipėdos bendruomenės pareigūnai sako skiriantys ypatingą dėmesį. Jie primena, kad transporto priemonės, kurių variklio galia iki 1 kW ir maksimalus važiavimo greitis 25 km/val., priskiriamos motoriniams dviračiams, o jas vairuojantiems asmenims privalu laikytis visų dviratininkams skirtų Kelių eismo taisyklių. Važiuoti važiuojamąja dalimi tokiais elektriniais paspirtukais galima tik sulaukus 14 metų, turintiems mokyklos išduotą dviratininko pažymėjimą – nuo 12 metų. Asmenims iki 18 metų privalu dėvėti dviratininko šalmą.
Galingesni elektriniai paspirtukai priskiriami mopedams. Jiems reikalingas civilinės atsakomybės draudimas, galiojanti techninė apžiūra ir transporto priemonės registracijos liudijimas. Vairuoti juos galima sulaukus 15 metų, būtina „AM“ kategorija, nebent asmuo jau yra įgijęs aukštesnės kategorijos vairuotojo pažymėjimą.
Klaipėdos pareigūnai ragina visus eismo dalyvius būti atidžiais ir tolerantiškesniais – tik bendromis pastangomis pasieksime, kad skaudžių nelaimių būtų kuo mažiaus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite