Angle down Atgal

Pareigūnai tikrino, kaip Dzūkijos gyventojai laikosi karantino

Lietuvoje antrą kartą paskelbus karantiną, Alytaus apskrityje situacija taip pat labai sudėtinga. Nuo karantino paskelbimo pradžios sergančiųjų skaičius auga, o Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sulaukia vis daugiau pranešimų dėl Covid-19 reikalavimų nesilaikymo.

Per šį laikotarpį sulaukta daugiau nei 40 tokių pranešimų.

Pareigūnų teigimu, Alytaus apskrities gyventojai tampa sąmoningi ir iki šiol nėra niekam taikyta administracinė atsakomybė. Dėl saviizoliacijos nesilaikymo ir pasišalinimo iš gydymo įstaigos, nustačius teigiamą Covid-19 testą, pradėti du aplinkybių patikslinimai dėl gresiančios baudžiamosios atsakomybės.

Alytaus apskrities policija primena, kad visi privalome laikytis numatytų reikalavimų ir saugoti save bei aplinkinius. Reikalavimai visiems yra vienodi, todėl nesilaikantys gali sulaukti policijos pareigūnų dėmesio. 

Karantinas Lietuvoje paskelbtas iki lapkričio 29 d. 24 val.

Asmenims gresia administracinė atsakomybė už privalomų reikalavimų nevykdymą ir gali būti skiriama bauda nuo 500 iki 1500 eurų už:

- Apsauginės veido kaukės nedėvėjimą arba netinkamą jos ar kitų apsaugos priemonių dėvėjimą.
PRIVALOMOS asmenims nuo 6 m. visose viešose vietose.

- Būriavimąsi viešose vietose didesnėmis nei 5 asmenų grupėmis, išskyrus šeimos narius.

- Ne mažesnio nei 2 metrų atstumo laikymąsi.
PRIVALOMA asmenims ar grupėms (iki 5 asmenų ar šeimos narių).

- Saviizoliacijos režimo tiek turėjus sąlytį su sergančiuoju, tiek pačiam sergant koronovirusu ir izoliuojantis savo būste nesilaikymą.

* Pirmą kartą asmuo baudžiamas skiriant pusę numatytos minimalios baudos dydžio.
* Juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims už privalomų reikalavimų nevykdymą gresia bauda nuo 1500 iki 6000 eurų.

Kovos su epidemijomis ar užkrečiamosiomis ligomis taisyklių pažeidimas užtraukia ir baudžiamąją atsakomybę

Asmuo, sergantis Covid-19 ir nesilaikantis apsaugos priemonių, sukėlęs pavojų kitam asmeniui užsikrėsti pavojinga ar ypač pavojinga užkrečiamąja liga, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

Asmuo, pažeidęs teisės aktų dėl sveikatos apsaugos reikalavimus, jeigu dėl to išplito susirgimas ar kilo epidemija, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki penkerių metų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite