Angle down Atgal

Pareigūnai mažiesiems birštoniečiams pasakojo apie saugų elgesį gatvėje

Šylantys orai į gatves paskatino išvažiuoti ne tik dviračių, bet ir paspirtukų mėgėjus. Anksčiau važinėjimasis paspirtuku buvo vaikų užsiėmimas, o dabar – patogi ir suaugusiųjų susisiekimo priemonė.

Kaip elgtis gatvėje, kad būtume saugūs, kaip pasiruošti pirmosiomis kelionėmis paspirtuku, dviračiu Birštono vaikų lopšelio-darželio „Vyturėlis“ ir „Giliukas“ ugdytiniams papasakojo policijos pareigūnai Egidijus Treigys ir Visvaldas Struckas.
Paspirtukas – transporto priemonė, kuria važinėjantys turėtų būti atidūs, saugoti save ir kitus. Vaikai dažnai neįvertina pavojaus, kurį galį sukelti kitiems eismo dalyviams. Pareigūnai aiškino, kad važiuojantysis turi dėvėti apsaugines priemones – šalmus, apsaugas labiausiai traumuojamoms vietoms – keliams, alkūnėms. Per didelis greitis, neatidumas, sukelia mažesnes ar didesnes traumas. Ne ką mažiau svarbios ryškiaspalvės liemenės su šviesą atspindinčiais elementais. Vaiką geriau galės matyti kiti eismo dalyviai, dėl to jis bus saugesnis. Saugos priemones turėtų turėti ir tėveliai, deramas pavyzdys – puiki priemonė vaiko saugumui padidinti.
Važiuojant šaligatviu, reikia saugiai aplenkti pėsčiuosius, atsargiai laviruoti kiemuose, ten, kur vaikšto žmonės. Svarbu, kad staigiai neišvažiuotume į važiuojamąją kelio dalį. Kieme dviračiu ar paspirtuku gali važiuoti kiekvienas, kuris išmoksta, bet dalyvauti eisme galima tik nuo keturiolikos metų.
Pareigūnai vaikams priminė, kad gatvę pereiti galima tik pėsčiųjų perėjoje, o jai prie jos įrengtas šviesoforas, tik degant žaliam jo signalui. Prie perėjos reikia būti atidžiam, neskubėti, apsidairyti, ar neatvažiuoja transporto priemonė, o tik tada eiti.
Ugdytiniai pareigūnams uždavė įvairių juos dominančių klausymų. Labiausiai jiems patiko pasivažinėti su pareigūnų riedžiais, taip pat džiaugėsi dovanotomis dovanėlėmis. Pareigūnai ugdytiniams palinkėjo geros vasaros, būti budresniems, apdairesniems, kad nė vienas nepatektų į jokį eismo įvykį.
Dėkojame policijos pareigūnams Egidijui Treigiui ir Visvaldui Struckui už gerus patarimus ugdytiniams ir tikimės, kad mes dar ne kartą susitiksime ir sužinosime daug naudingų patarimų.

Visuomenės sveikatos specialistės Genovaitės Daškevičienės informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite