Angle down Atgal

Pareigūnai jėga nustūmė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono

Policijos pareigūnai pirmadienį jėga patraukė žmones nuo kelio prie Rūdninkų poligono, kur jie blokavo važiuojamąją dalį, protestuodami prieš neteisėtų migrantų apgyvendinimą šioje Šalčininkų rajono teritorijoje.

Kelias valandas ant kelio stovėjusius žmones nustūmė keliolika policininkų, įvyko keletas susigrūmimų, pranešė įvykio vietoje esanti BNS korespondentė.

Pasak jos, vienas protestuotojas po susigrūmimo su policija buvo nuneštas ir paguldytas ant žolės šalia kelio.

Netrukus po to žmonės keliomis gyvomis eilėmis sustojo prieš poligono vartus, kur galimybės įvažiuoti laukė sunkvežimis, gabenantis migrantų palapinių miesteliui reikalingą įrangą.

Tačiau po kelių minučių atvykusi riaušių policija išardė ir šias gyvas eiles, o sunkvežimis įvažiavo į poligoną.

Kelias nedelsiant buvo aptvertas „STOP“ juosta, jį saugo riaušių policija, o protestuotojai raginami patraukti automobilius nuo šalikelės, perspėjant dėl baudų už stovėjimą ant žalios vejos.

Viešojo saugumo tarnybos poligono teritorijoje planuojama apgyvendinti apie 1,5 tūkst. migrantų.

Anot Vidaus reikalų ministerijos, sunkioji technika jau nuo ryto vežė įrangą palapinių miesteliui į poligoną, o susirinkę protestuotojai trukdė pravažiuoti keliems paskutiniams sunkvežimiams.

Pasak ministrės Agnės Bilotaitės atstovės spaudai, trukdymas statyti palapinių miestelį migrantams poligone galimai yra susijęs su antivalstybine veikla.

Vietų migrantų apgyvendinimui ieškoma Lietuvai susiduriant su rekordiniais neteisėtos migracijos mastais. Per Baltarusiją į šalį šiemet jau bandė patekti daugiau nei 2,7 tūkst. migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos.

Dėl neteisėtų migrantų antplūdžio Lietuva yra paskelbusi ekstremalią situaciją. Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (2)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite