Angle down Atgal

Parduotuvės apiplėšimo imitavimu kaltinamas vyras: vogiau, nes neturėjau iš ko gyventi

Vilniaus apylinkės teismas ketvirtadienį pradėjo nagrinėti sostinės „Iki“ parduotuvės apiplėšimo imitavimu įtariamos kasininkės Natalijos Starovoitovos ir jos draugo Arturo Perkovskio bylą.

Šių metų kovą į Architektų gatvėje esančią parduotuvę „Iki“ užėjo vyras ir, grasindamas daiktu, panašiu į ginklą, liepė kasininkei iš seifo išimti pinigus.

Plėšikas gautus pinigus sudėjo į kuprinę ir, trenkęs kasininkei per galvą, pasišalino iš parduotuvės.

„Iki“ parduotuves valdančiai bendrovei „Palink“ buvo padaryta 20,5 tūkst. eurų žala.

Tyrimo metu buvo gauta duomenų, kad ginkluotą plėšimą imitavo bei pinigus iš „Iki“ parduotuvės pagrobė nukentėjusiąją pripažinta parduotuvės kasininkė bei jos draugas.

Paaiškėjo, kad jie iš anksto suplanavo imituoti apiplėšimą.

Abu kaltinamieji savo kaltę visiškai pripažįsta.

Vogiau, nes neturėjau iš ko pragyventi

Į teismo posėdį sulaikytąjį 1983 metais gimusį A. Perkovskis atvesdino policijos konvojaus pareigūnai. Jis šiuo metu nedirba, anksčiau buvo teistas.

Duodamas parodymus jis sakė, kad nusikaltimą įvykdė, nes neturėjo iš ko pragyventi.

„Aš susitariau su Natalija, ten kur ji dirbo, pavogti pinigus iš seifo. Ne iš chuliganiškų paskatų, o tam, kad pragyvenčiau. (...) Reikėjo kažką valgyti, už kažką pragyventi. Manęs niekas nepriėmė į darbą“, – sakė A. Perkovskis.

Bandydamas imituoti apiplėšimą jis įvairiai grasino N. Starovoitovai, baigdamas nusikalstamą veiką su netikru pistoletu trenkė jai per galvą.

Jis sakė, kad po maždaug penkių dienų jis su savo tėvais nuvažiavo į Gariūnų turgavietę, kur nusipirko „Honda CRV“ automobilį už 7,4 tūkst. eurų.

„Vėliau norėjau padaryti mašinos „tiuningą“ ir tada mane sulaikė“, – sakė kaltinamasis.

Kaltinamojo teigimu, su kasininke jis planavo bendrą gyvenimą, svarstė kartu susilaukti vaikų. Už pavogtus pinigus abu kaltinamieji pirko įvairius daiktus.

Kasininkę įkalbėjo

Per teismo posėdį parodymus davė ir vyriausiąja kasininke parduotuvėje dirbusi N. Starovoitova.

„Aš pati esu kalta, nes per daug pasakojau apie savo darbo pobūdį“, – sakė ji.

Ji sakė, kad su A. Perkovskio įkalbinėjimais imituoti apiplėšimą, iš pradžių nesutiko, tačiau po mėnesio nusprendė sutikti. Susitarus dėl nusikaltimo, ji pasidarė pagalbinių durų rakto kopiją, kurį perdavė bendrininkui bei jį informavo, kad apsauginis išeina po 22 val. vakaro.

Kaip sutarta, trečiadienio vakarą apie 22.15 val. į parduotuvę užėjo A. Perkovskis ir imitavo apiplėšimą.

„Tada aš į seifą, kuriame laikomi pinigai, suvedžiau kodą. Aš atidariau jį ir numečiau ant stalo pinigus. Jis pinigus paėmė“, – sakė kaltinamoji.

Paėmęs pinigus A. Perkovskis kasininkei trenkė per galvą, ji nukrito, kraujavo. Vėliau paskambino Bendruoju pagalbos numeriu ir paspaudė parduotuvės pavojaus mygtuką.

Po apiplėšimo ji davė parodymus, kad apiplėšimą įvykdžiusio vyro nepažįstanti.

„Man nupirko žiedą, rankinuką, drabužių, batelius“, – teigė N. Starovoitova.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite