Angle down Atgal

Paprastas testas parodys, ar jums reikalingi akiniai (vaizdo įrašas)

Astigmatizmas – tai toks regėjimo sutrikimas, kuomet šviesos spinduliai, praėję akies optinę sistemą, susikerta keliuose židiniuose. To rezultatas – tinklainėje susidaro neryškus vaizdas. Europoje šį sutrikimą turi nuo 30 iki 60 proc. visų suaugusiųjų. 

Jeigu manote, kad ir jums yra astigmatizmas, galite atlikti greitą testą, kuriuo su internautais neseniai pasidalijo viena gydytoja oftalmologė.

Akių gydytojos iš Jungtinių Valstijų Brittani Carver „TikTok“ platformoje įkeltas vaizdo įrašas apie astigmatizmą išplito žaibo greičiu.

 

Gydytoja paaiškina: „Astigmatizmas atsiranda tuomet, kai akies forma labiau primena amerikietiško futbolo kamuolį, ir gali sutrikdyti regėjimą. Jį galima ištaisyti akiniais ar kontaktiniais lęšiais. Ar jūs turite astigmatizmą? Na, jeigu to nežinote, galite atlikti šį testą.“

Tuomet gydytoja parodo piešinį, kuriame aplink apskritimą išdėstytos juodos linijos, šiek tiek primenančios žvaigždę. Ji paprašo užsidengti dešinę akį ir pažiūrėti į piešinį kaire akimi, o po to uždengti kitą akį ir šią procedūrą pakartoti.

@ TikTok
@ TikTok

„Pažiūrėkite, ar kurios nors linijos jums atrodo tamsesnės ar ne tokios ryškios, arba kitaip išsiskiria iš kitų, – sako ekspertė. – Jeigu matote aukštyn ir žemyn arba iš šonų einančias linijas, kurios išsiskiria iš kitų, tai reiškia, kad turite astigmatizmą.“

Gydytojos įkeltas vaizdo įrašas internete sulaukė daugiau nei milijono peržiūrų ir tūkstančių komentarų. Jeigu ir jūs atlikote šį testą bei manote, kad turite šį regos sutrikimą, būtinai apsilankykite pas gydytoją oftalmologą.

Parengta pagal Mirror.co.uk

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite