Angle down Atgal

Pap­ras­tai ir aiš­kiai: kaip pa­si­rink­ti elekt­ros ener­gi­jos tiekėją

Lie­tu­vo­je jau ne vieną mėnesį skam­ba ži­nia bei ne­ty­la dis­ku­si­jos apie tai, kad elekt­ros ener­gi­jos kai­na ne­be­bus kont­ro­liuo­ja­ma vals­tybės, o ja jau pre­kiau­ja elekt­ros tiekė­jai.

Paprastai kalbant, tai reiškia, kad elektros energija tapo tokia pat preke ar paslauga, kaip mobilusis ryšys, kabelinė televizija ar internetas. Ją teikia įvairios įmonės, o gyventojams belieka išsirinkti, su kuria iš jų pasirašyti elektros energijos teikimo sutartį.

Natūralu, kad prie tokio pokyčio reikia priprasti. Gyventojams kyla klausimų, kaip ir kada jie turėtų pasirinkti tiekėją. Todėl dalijamės paprasta instrukcija, kaip pasirinkti savo elektros energijos tiekėją.

Susipažinkite

Visų pirma išsamiau su naujovėmis susipažinti norintys gyventojai turėtų apsilankyti specialiai šiam pokyčiui skirtame puslapyje www.pasirinkitetiekeja.lt. Svetainėje koncentruotai ir išsamiai yra pristatoma visa su elektros energijos tiekimo gyventojams rinkos pokyčiais susijusi informacija.

Kada turite pasirinkti tiekėją?

Perėjimas prie atviros elektros energijos rinkos įgyvendinamas nuosekliai – etapais. Pavyzdžiui, šiemet tiekėją rinktis turi tik daugiausia elektros energijos vartojantys gyventojai – daugiau nei 420 kWh arba pinigais – mokantys už ją apie 60 ir daugiau eurų per mėnesį.

Svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt rasite išsamią informaciją ir skaičiuoklę, padėsiančią sužinoti, kuriam etapui priskiriamas jūsų valdomas nekilnojamojo turto objektas. Sužinoti, į kurį etapą patenkate, galite ir ESO savitarnoje ar paskambinę tel. +370 626 55 565.

Kreipkitės į tiekėjus

Jei priklausote pirmajam etapui, gali būti, kad jūsų elektroninio pašto dėžutė jau yra užpildyta asmeniniais tiekėjų pasiūlymais. Tad belieka pasirinkti sau tinkamą. Tačiau į juos kreiptis galite ir patys – taip, kaip, norėdami įsigyti mobiliojo ryšio paslaugas, kreipiatės į mobiliojo ryšio tiekėją. Paprašykite elektra prekiaujančių įmonių ar tik savo pasirinktų pateikti jums paslaugų pasiūlymą.

Elektros energijos tiekėjų sąrašą bei kontaktinius duomenis taip pat rasite svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt.

Palyginkite pasiūlymus

Tiekėjų kainos ar planų pasiūlymai gali būti labai skirtingi, bet gali būti ir labai panašūs. Pavyzdžiui, jie gali sieti kainodarą pagal elektros energijos kilmę, gali siūlyti ir kitų paslaugų.

Informacinėje svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt galite sužinoti, iš kokių dedamųjų susidaro elektros energijos kaina. Apie 60 proc. elektros kilovatvalandės kainos šiuo metu nustato valstybė, tai – valstybės reguliuojamų paslaugų kainos dalis. Tačiau apie 40 proc. kainos nuo šiol lemia tiekėjas bei birža, tad ši kainos dalis tiekėjų pasiūlymuose skirsis. Palyginkite pasiūlymus tarpusavyje ir pasirinkite jums labiausiai tinkantį.

Sudarykite sutartį su tiekėju

Parašykite ar paskambinkite tam tiekėjui, kurio pasiūlymą pasirinkote, kad norite sudaryti su juo paslaugų teikimo sutartį. Sutarties šabloną jums atsiųs tiekėjas. Išsamiai ją peržiūrėkite. Įsitikinkite, jog sutarties vykdymo, nutraukimo, kainų ir kitos sąlygos aiškios ir suprantamos.

Jūs jau pasirinkote elektros energijos tiekėją, daugiau nieko daryti nebereikia. Tiekėjas pats informuos ESO apie su jumis sudarytą sutartį. Jau 2021 m. sausio mėnesį (arba anksčiau, jei sutarties su nepriklausomu tiekėju įsigaliojimo data ankstesnė) beliks deklaruoti skaitiklio rodmenis naujajam elektros tiekėjui taip, kaip bus nurodyta jūsų su tiekėju sudarytoje sutartyje. Nuo vasario mėnesio sąskaitas už sausio mėnesį gausite iš naujojo savo elektros energijos tiekėjo.

Kas nutiks, jei elektros energijos tiekėjo laiku nepasirinksite?

Valstybė rūpinasi, kad net ir tuo atveju, jei laiku tiekėjo nepasirinksite, staiga neprarastumėte elektros energijos tiekimo. Visi gyventojai, patenkantys į pirmąjį etapą, laiku nepasirinkę nepriklausomo tiekėjo, nuo 2021 m. sausio 1 d. gaus garantinio elektros energijos tiekimo paslaugą.

Garantinis elektros energijos tiekėjas yra ESO ir elektrą jis tieks iki pusės metų. Per šį laikotarpį gyventojai turės pasirinkti norimą elektros energijos tiekėją. Garantiniam elektros energijos tiekimui taikomas 1,25 kainos koeficientas prie elektros energijos kainos ir elektros kaina paskaičiuojama kas mėnesį naujai. Tad neverta gaišti, verta pasirinkti elektros tiekėją savo namams!

Išsamią informaciją apie visus tiekėjo pasirinkimo etapus rasite svetainėje www.pasirinkitetiekeja.lt arba paskambinę telefonu +370 626 55 565.

ESO informacija

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite