Angle down Atgal

Paniekintas euro centas

Tai yra Etaplius.lt piliečio-reporterio nuomonė, už kurios turinį redakcija neatsako.

Kovo 14 dieną važiavau autobusu iki miesto centro. Kadangi žmonių buvo daug, tai nuėjau į patį autobuso galą. Ir čia išgirdau barkštelėjimą. Pamačiau gulintį ant autobuso grindų euro centą.

Galbūt ir nebūtų verta to nutikimo sureikšminti, jei nebūtų atsiradęs pokalbis, šio cento atžvilgiu. Pačiame autobuso gale, ant paskutinės sėdynės sėdėjo trys paaugliai, berniukas ir dvi mergaitės. Viena mergaitė ėmė kažką iš savo kišenytės ir tuo metu iškrito minėtas centukas. Aš, pamatęs gulintį pinigėlį, parodžiau, kur guli ir pasakiau, kad pasiimtų. Bet abi mergaitės, pasiėmusios savo išmaniuosius tik kikeno ir net neparodė jokio judesio to centuko paėmimui. Tada aš nulipau nuo savo sėdynės ir paėmiau tą pinigėlį. Siūliau joms paimti, bet jos atsisakė. Bandžiau joms paaiškinti, kad pinigėlius, kokio nominalo bebūtų, reikia gerbti. Pamačiusios tą vaizdelį šalia sėdinčios moterys pasakė, kad jos nesupranta pinigų vertės, nes viską gauna iš tėvelių. Dar bandžiau paaiškinti, kad pinigėliai turi valstybinius ženklus ir niekam nevalia jų niekinti.

Suprantu aš tuos vaikus, jų negalima kaltinti. Čia, matyt, iš tėvelių gavo tokius supratimus. Prisimenu savo vaikystę, pokario metus. Tada buvo rubliai ir kapeikos. Aš nuo pat mažumės mačiau, kaip tėveliai kaupė ir saugojo kiekvieną pinigėlį ir mes, vaikai, supratome, kad pinigėlius reikia saugoti. Nes juos galima buvo gauti sunkiai dirbant. Dar vieną atvejį prisimenu, kada vienas vyrukas, nepastebėjęs gulinčių 20 sovietinių kapeikų, užlipo ir tai pamatė kagėbistas. Jį nusivedė į KGB ir ilgai tardė. Mat skaitė didžiuliu nusikaltimu užlipti batu ant sovietinio pinigo su herbu. Dabar, žinoma, mes gyvename kitokius laikus, bet vis dėlto, pinigėlius reikia gerbti. Nereikia užmiršti, kad euras susideda iš centų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite