Angle down Atgal

Panevėžys skelbia naujo baseino konkursą

Objektas – maždaug 15 mln. Eur vertės 50 m ilgio, 10 takelių baseino – sporto ir sveikatingumo komplekso „Aukštaitija“ (A. Jakšto g. 1, Panevėžys) rekonstrukcijos architektūrinio projekto sukūrimas. Bus išrinktas geriausias architektūrinis sprendimas, o su geriausio pasiūlymo autoriumi neskelbiamų derybų būdu sudaroma techninio projekto ir projekto vykdymo priežiūros sutartis.

Šiuo metu garsiausias šalies plaukikas D. Rapšys teigia: „Panevėžiui reikia naujo, kokybiško ilgojo baseino. Norisi jame kuo daugiau šviesos. Baseinas turėtų būti skirtas ne tik sportininkams, jo reikia visam miestui. Smagu, kada baseine pilna žmonių. Čia galėtų būti SPA zona, kavinė ir sporto salė su kokybiška įranga, kuria naudosis ir sportininkai. Kitas svarbus aspektas – temperatūra. Ji turi būti komfortiška, užtikrinta kokybiška ventiliacija“.

Dabartinis sporto kompleksas „Aukštaitija“ su 25 m baseinu yra strategiškai patogioje Panevėžio miesto dalyje, pastatytas 1965 m., nerenovuotas. Čia vyksta krepšinio, sunkiosios atletikos, graikų-romėnų imtynių, tinklinio varžybos, kiti sporto renginiai. Vietoje dalies pastato Savivaldybė numačiusi priestatą, kur būtų įrengtas 10 takelių 50 m ilgio tarptautinius FINA standartus atitinkantis baseinas, SPA zona, sporto salės, kineziterapijos kambariai ir kt. patalpos. Senąjį 25 m 4 takelių baseiną numatoma rekonstruoti.

Architektūrinės užduoties tikslas – kad priestatas taptų integralia komplekso dalimi, stiprinančia teritorijos, kaip sporto ir sveikatingumo zonos, reikšmę mieste, būtų pritaikytas bendruomenės susibūrimams ir laisvalaikiui.

Konkurso dalyviams keliami tikslai

  • Rasti urbanistiškai integralią, šiuolaikišką sporto ir sveikatingumo centro „Aukštaitija“ pastato rekonstrukcijos architektūrinę idėją;
  • rasti geriausią architektūrinį sprendinį praplečiant pastato funkcijas ugdant aukštą plaukimo meistriškumą, puoselėjant įvairias vandens sporto šakas, užtikrinant įvairių paslaugų spektrą skirtingo amžiaus ir gebėjimų gyventojams;
  • rasti integraliausius vietos urbanistines ir topografines sąlygas atitinkančius

rekonstrukcijos bei aplinkos tvarkymo planinius sprendinius;

  • rasti projektą, kurio sprendiniai užtikrintų sporto ir sveikatingumo komplekso atvirumą visuomenei, leistų sklandžiai vykdyti veiklą;
  • rasti geriausius sprendinius į sporto kompleksą integruojant 50 metrų 10 takelių FINA standartus atitinkantį baseiną su sveikatingumo zona, sporto sale, kineziterapijos kabinetais ir kitomis viešosiomis funkcijomis.

Konkursui pateiktus darbus vertins ekspertų komisija, pasiūlymus recenzuos ir savo išvadas komisijai recenzentai.

Komisija:

Žibutė Gaivenienė – Panevėžio savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja;

Daiva Gasiūnienė – Panevėžio miesto savivaldybės vyr. architektė;

Rolandas Palekas – architektas;

Aurimas Ramanauskas – architektas;

Gintautas Diržys – architektas;

Emilis Vaitkaitis – Lietuvos plaukimo federacijos prezidentas;

Žilvinas Ovsiukas – Lietuvos plaukimo rinktinės vadovas.

Recenzentai:

Vaidotas Dapkevičius – Lietuvos architektų sąjungos Klaipėdos padalinio vadovas;

Laura Kairienė – techninės-inžinerinės dalies recenzentė, bendrovė „Baltic Engineers“.

Preliminarios pagrindinės datos

2019-09-30 Viešasis susitikimas-ekskursija ir sąlygų aptarimas (užsiregistravę dalyviai apie susitikimą bus informuojami CVPP priemonėmis, data bus paskelbta www.panevezys.lt).

Iki 2019-10-25 Tiekėjai gali pateikti klausimus, Savivaldybė pateikia atsakymus, paaiškinimus.

2019-10-30 Tiekėjai pateikia projekto pasiūlymus.

2019-11 4–20 Projektų ekspozicija.

2019-11-18 Trys daugiausia balų surinkę konkurso dalyviai tikslina duomenis.

2019-11-21 Sudaroma pasiūlymų eilė, nustatomas laimėtojas (I, II, III vietos), vykdomos neskelbiamos derybos dėl pirkimo sutarties sudarymo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite