Angle down Atgal

Panevėžyje Skaistakalnio parke vyksta intensyvūs atnaujinimo darbai

Intensyvūs darbai vyksta Skaistakalnio parke – tęsiami parko ir jo prieigų rekonstrukcijos darbai. Pastarosiomis dienomis griaunama dar 1958 m. pastatyta ir Skaistakalnio parką dalijusi 1 km 250 m ilgio bei 2,2 m aukščio gelžbetoninė tvora.

 

„Panevėžys visapusiškai keičiasi - sėkmingai įgyvendinami investiciniai ES projektai, atnaujinama infrastruktūra. Siekiame sutvarkyti miesto viešąsias erdves taip, kad jos būtų jaukios, saugios leisti laisvalaikį su draugais, šeima, artimaisiais. Panevėžiečiai po atnaujinimo jau gali mėgautis Jaunimo sodu, Kultūros ir poilsio parku, į pabaigą eina centrinės miesto aikštės sutvarkymo darbai, tikimės, kad ir Skaistakalnio parkas taps dar viena mūsų bendruomenės įvertinta viešąja erdve“, - sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Skaistakalnio parko sutvarkymą sudaro keli etapai, jo teritorijoje įgyvendinami keli europiniai projektai. Įgyvendinus projektą „Skaistakalnio parko ir jo prieigų sutvarkymas“ bus rekonstruota 29,7 ha infrastruktūra – atnaujinamas ir neįgaliesiems pritaikomas pėsčiųjų tiltas, įrengti nauji pėsčiųjų, dviračių takai, sporto ir žaidimų aikštelės, suoliukai, šiukšliadėžes, dviračių stovai, informaciniai ir kt. stendai, atnaujinami želdynai (šalinami menkaverčiai ir kuriami nauji), vejos, formuojama renginių zona, bus atverta Nevėžio pakrantė su priėjimais prie upės, modernizuojamas apšvietimas. Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projekto „Transformacija iš apleistų erdvių į išpuoselėtas“ metu pertvarkoma apleista Skaistakalnio parko teritorija, paverčiant ją patrauklia visuomenei.

Panaudojant ES investicijas siekiama sutvarkyti ir kultūrinei paskirčiai pritaikyti Juozo Čerkeso-Besparnio sodybos pastatą su jo aplinka. Rangos darbai suplanuoti 2 etapais.

I etapu bus rekonstruojama sodyba, pabrėžiant senąjį pastato charakterį ir įvedant naujos architektūros elementų. Bus įrengtos reikalingos statinio konstrukcijos, vandentiekio ir nuotekų, šildymo, vėdinimo, elektros, apsaugos, priešgaisrinė, telekomunikacijų sistemos, atlikti taikomieji tyrimai, tvarkomieji paveldosaugos darbai, įrengtos kūrybinės, ekspozicinės, administracinės, techninės, sandėliavimo patalpos, apšvietimas ir kt.

Juozo Čerkeso-Besparnio sodybos sutvarkymo projekto II etape numatyta įrengti stiklinį priestatą su 350 kv. m ekspozicijų, kūrybinių veiklų, konferencijų, poilsio, higienos ir kt. patalpomis, sutvarkyti aplinką, įrengti ekologinį sodą. Šio projekto metu planuojama įkurti šiuolaikiškas studijų erdves, kuriose vyktų vietos bendruomenės, miestiečių užsiėmimai, įvairios veiklos su profesionaliais menininkais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite