Angle down Atgal

Panevėžyje policija rado galimai neblaivią komisijos pirmininkę

Nors Seimo rinkimai praėjo sklandžiai  ir gana ramiai, policija be darbo neliko.

Pasak Policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, vienas iš „linksmesnių“ nutikimų buvo sekmadienį Panevėžyje vienoje iš rinkimų apylinkių užregistruotas įvykis apie tai, kad komisijos pirmininkė yra neblaivi ir trukdo skaičiuoti balsus.

„Patikrinus šitą informaciją,  radome apylinkėje pirmininkę, kuri prisipažino vartojusi alkoholį,  tačiau blaivumo tikrintis atsisakė. Toliau aiškinantis situaciją, pasirodo, kad dar neužsidarius apylinkei ji buvo išprašyta iš rinkimų apylinkės, bet vėl grįžo ir norėjo savo pareigas vykdyti iki galo“,- pirmadienį spaudos konferencijoje Seime sakė policijos vadovas R. Požėla.

Pasak jo, šis įvykis perduotas aiškintis Vyriausiajai  rinkimų komisijai (VRK).

Jo vertinimu, rinkimų diena praėjo gana ramiai, ypatingų įvykių policija neregistravo.

„Per  vakar dieną gavome 35 pranešimus, dar 70 pranešimų gavome per išankstinį balsavimą.  Iš viso antrajame Seimo rinkimų ture gavome  105 pranešimus, iš jų pusė iš Vilniaus apskrities“,- sakė R. Požėla.

Per antrąjį Seimo rinkimų turą pradėti, anot jo, 2 ikiteisminiai tyrimai. Tai  trukdymas pasinaudoti rinkimų teise Tauragės apskr. ir bandymas apvogti sostinės Lukiškių aikštėje įrengtą išankstinio balsavimo punktą.

Per abu rinkimų turus policija, anot generalinio komisaro,  gavo 214 pranešimų, susijusių su galimais rinkimų pažeidimais, per visą laikotarpį yra pradėti  9 ikiteisminiai tyrimai.

„Procesiniai sprendimai galutinai dar nėra priimti“,-  sakė R. Požėla.

Daugiausiai pranešimų policija gavo  dėl neleistinos agitacijos, galimų rinkėjų pavežimų ar papirkimų, dėl viešosios tvarkos pažeidimų, neblaivių asmenų, kaukių nedėvėjimo, rinkimų stebėjimo pažeidimų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite