REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2020 m. Birželio 23 d. 16:30

Panevėžyje Kultūros ir poilsio parko braidykloje maudytis nerekomenduojama

Panevėžys

Reporteris AustėjaŠaltinis: Etaplius.lt


136095

Panevėžio mieste yra įteisintos dvi viešos maudyklos: prie Ekrano marių bei Lėvens upėje Piniavoje. Šiose maudyklose vandens bei smėlio užterštumas yra tiriamas kas dvi savaites. Tiek vanduo, tiek smėlis čia atitinka higienos reikalavimus, maudytis yra saugu. Tačiau Kultūros ir poilsio parke miestiečių maudytis pamėgtoje braidykloje atliktas vienkartinis tyrimas parodė didesnę nei leistiną vandens taršą. Didėlė tikimybė, kad tarša susidarė dėl smarkių liūčių, po kurių paprastai nerekomenduojama maudytis 72 valandas.

Su lietumi į upių ir ežerų vandenį nuplaunamos paukščių ir gyvūnų, namų augintinių išmatos, netvarkingų lauko tualetų ar šiukšliadėžių turinys. Telkinio vandens kokybę gali pabloginti ne tik aplinkos sąlygos, bet ir pačių gyventojų veikla. Pavyzdžiui, kartu į vandens telkinį maudytis negalima vestis savo augintinio. Šiuo metu tyrimui paimtas pakartotinis šios vietos vandens ėminys, jo rezultatų tikimasi sulaukti savaitės pabaigoje. Kol paaiškės pakartotinio tyrimo rezultatai, Panevėžio miesto savivaldybė prašo panevėžiečių pasirūpinti savo sveikata ir susilaikyti nuo maudynių šioje vietoje. Apie tyrimų rezultatus gyventojai bus informuojami papildomai.

Primename: ligų sukėlėjai maudantis į žmogaus organizmą patenka per burną įkvepiant, geriant vandenį ar jį naudojant rankų, vaisių, daržovių plovimui. Priklausomai nuo patekusio į organizmą sukėlėjo, žmogus gali susirgti įvairiomis užkrečiamosiomis ligomis, tačiau dažniausiai tai būna ūminės žarnyno infekcijos, pasireiškiančios pilvo skausmais bei viduriavimu.

Siekdami užkirsti kelią užkrečiamųjų ligų plitimui per vandenį, Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuras gyventojams rekomenduoja maudytis tik žinomose, leistinose vietose, po stiprių liūčių tris paras nesimaudyti atviruose vandens telkiniuose, maudantis atviruose telkiniuose stengtis, kad vanduo nepatektų į burną; negerti vandens iš atvirų vandens telkinių, taip pat šiuo vandeniu neplauti daržovių, vaisių, uogų ar indų, iškylaujant pasirūpinti švariu vandeniu, tinkančiu gėrimui, rankų higienai ar vaisių nuplovimui.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA