Angle down Atgal

Panevėžyje kraujo donorų skaičius sumažėjo net 2 tūkst.: žmonės kviečiama aukoti

Šalies gydymo įstaigoms trūksta kraujo donorų. Ne išimtis ir Panevėžys. Nors kraujo donorystės akcijos vis dar aktyviai organizuojamos, karantinas skaudžiai praretino donorų gretas. Štai, palyginus praėjusių metų ir šių metų sausio-lapkričio mėnesius, pastebima, jog Panevėžio mieste donorų sulaukta net 2 000 mažiau nei pernai.

Gyvenimas sustojo, bet kraujo vis dar reikia

„Žmonės tiki, jog, jei sustojo gyvenimas, tai ligoninėm nebereikia ir kraujo. Bet tai nėra tiesa, nes, nors dalis planinių operacijų sustabdyta, vis dar atsiranda skubių atvejų, pavyzdžiui, gimdymai, avarijos ir kt., kuomet skubiai reikia donorų kraujo“, – aiškino Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialo donorų organizatorius Donatas Šniutė.

Kviečia atvykti ir paaukoti

D. Šniutė pasakojo, kad kol kas stengiasi organizuoti kaip įmanoma daugiau donorystės akcijų. „Džiaugiamės, kad dalis miestų vis dar noriai priima mus. Štai neseniai lankėmės Pasvalyje, Rokiškyje, Anykščiuose. Yra ir miestų, kurie jau nebenori mūsų priimti, tačiau puikiai suprantame situaciją ir jų baimes“, – aiškino jis.

Panevėžio mieste kol kas donorystės akcijos neplanuojamos, tačiau D. Šniutė kviečia kasdien nuo pirmadienio iki šeštadienio 8-19 val., atvykti į NKC Panevėžio filialą, Nemuno g. 75, ir paaukoti kraujo, jei tik sveikata tai leidžia.

Atsargos išsenka per dvi dienas

„Tikimės žmonių sąmoningumo. Reikia pagalbos, reikia kraujo komponentų. Stengiamės atsargų prikaupti kiek įmanoma daugiau, bet per maždaug dvi dienas visos atsargos išsenka“, – sakė jis.

Saugumo priemonės

„Nacionalinio kraujo centro darbuotojai nuolatos testuojami dėl koronaviruso, patalpos dezinfekuojamos. Tikrai imtasi visų saugumo priemonių“, – aiškino D. Šniutė.

„Pasinaudodamas proga, noriu padėkoti visiems neliekantiems abejingais ir dovanojantiems kraujo šiuo sudėtingu visiems laikotarpiu. Dabar kiekvienas iš mūsų yra labai svarbus ir reikalingas“, – dėkojo D. Šniutė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite