Angle down Atgal

Panevėžyje koronaviruso testų atliekama vis mažiau

Pagal pateiktus statistinius duomenis, per praėjusią parą patvirtinti septyni nauji koronaviruso atvejai, bendras skaičius išaugo iki 1 825. Lietuvoje šiuo metu serga 200 asmenų, 1 536 – pasveiko, o 66 žmonės yra izoliacijoje.

Nustatytas prieš mėnesį

Koronaviruso atvejis Panevėžio mieste paskutinį kartą buvo nustatytas birželio mėnesio pradžioje. Tai įvežtinis atvejis. Moteris grįžo iš Anglijos. Kadangi ji turi nekilnojamojo turto, saviizoliacija vyko privačiame sektoriuje.

Dar vienas atvejis Panevėžio rajone buvo užfiksuotas gegužės mėnesį – liga diagnozuota tolimųjų reisų vairuotojui. Panevėžio rajono gyventojas gegužės 2 dieną išvyko į Vokietiją, lankėsi Briuselyje.

Jis buvo užregistruotas tyrimui Vokietijoje ir buvo gautas teigiamas atsakymas, apie tai asmuo pats nedelsiant pranešė Panevėžio NVSC departamentui. Gegužės 17 dieną asmuo grįžo į Lietuvą ir buvo izoliuotas.

Beje, Panevėžyje liepos 1 d. duomenimis prie „Cido“ arenos įsikūrusiame mobiliajame punkte paimti 6 321 ėminiai.

K. Valantinas.
K. Valantinas.

25 teigiami atsakymai

Įdomią statistiką apie koronavirusą ir atliekamus testus pateikė Panevėžio miesto poliklinikos ir mobilaus punkto bei Karščiavimo klinikos vadovas Karolis Valantinas.

Pasak jo, kai Panevėžyje nuo kovo 25 dienos prie „Cido“ arenos pradėjo veikti mobilus punktas, nustatyti 25 teigiami atvejai.

„Pačių testų teigiamų buvo 29, o asmenų su teigiamais atsakymais – 25, nes kai kuriems asmenims buvo atlikti pakartotiniai tyrimai. Pradėjus veikti mobiliajam punktui, per dieną vidutiniškai buvo atliekama per 100 testų. Pats didžiausias paimtų tepinėlių skaičius per dieną buvo 210. Atšaukus karantiną, mobiliajame punkte vidutiniškai per parą padaroma iki 50 testų“, – informavo K. Valantinas.

Karščiavimo klinika nepasiteisino

Mobilaus punkto vadovas K. Valantinas naujienų portalui JP teigė, kad jau beveik porą mėnesių, kai punkte dirba nebe trys, o tik viena komanda.

„To pakanka, nes nebereikia tiek daug testų daryti. Viena komanda dirba keturias valandas. Komanda sudaroma beveik vien iš Panevėžio poliklinikos medikų. Šiek tiek sulaukėme pagalbos iš kitų medicinos įstaigų – privačių šeimos klinikų. Mobilus punktas dirbs tol, kol nebus gautas nurodymas iš Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) jo veiklai sustabdyti“, – sakė medicinos įstaigos vadovas ir tęsė:

„Problemų su mobiliuoju punktu nėra. Daugiau problemų turime su Karščiavimo klinika. Kartais per dieną nesulaukiame nė vieno žmogaus, o medikai turi dirbti. Manau, kad ji nepasiteisino, nes Lietuvoje nebuvo COVID-19 ligos protrūkio. Tačiau klinikos veiklos sustabdyti negalime. Rašėme laiškus į SAM, kad nėra pacientų. Gavome atsakymą, kad galime džiaugtis, jog jų nėra.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite