Angle down Atgal

Panevėžyje – kino operatoriaus A. Mikutėno filmų retrospektyva

Birželio 6–9 dienomis Panevėžyje, kino centre „Garsas“, vyks vieno garsiausių Lietuvos kino operatorių – Algimanto Mikutėno filmų retrospektyva, skirta jo 70 metų jubiliejui paminėti. Šia proga bus parodyti trys didžiulio populiarumo sulaukę ir jau klasika tapę filmai: „Ir jis pasakė jums sudie“, „Nuodėmės užkalbėjimas“, „Dievų miškas“ ir trumpametražių dokumentinių filmų programa.

A. Mikutėnas – Lietuvos kino operatorius, nufilmavęs daugiau kaip 50 vaidybinių ilgametražių ir trumpametražių filmų, reklaminių ir muzikos klipų, kino kronikos siužetų, dokumentinių, mokslo populiarinamųjų filmų. Kurdamas filmo nuotaiką, atskleisdamas personažų vidinę būseną jis meistriškai naudoja šviesą, spalvas, kadro kompoziciją. Kino centre „Garsas“ vedė kino kūrimo dirbtuves vaikams, kuriose perteikė savo turimas žinias jauniesiems kino kūrėjams.

Birželio 6 d. retrospektyvą atidarys drama „Ir jis pasakė jums sudie“ (rež. Andrius Šiuša). Tai psichologinis kino pasakojimas apie žmogų, atsidūrusį jam keistoje ir neįprastoje vietoje. Filmas pelnė pagrindinius prizus renginyje „Šiaurės šalių kino dienos“ Liubeke ir Strasbūro tarptautiniame kino festivalyje. Bratislavos tarptautiniame kino festivalyje pelnytas prizas už geriausią vaizdą ir garsą. Filmo pristatyme dalyvaus ir pats operatorius A. Mikutėnas.

Retrospektyvą birželio 7 d. tęs dokumentinių trumpametražių filmų programa. Filmas „Adomas Mickevičius. 1798–1855. Realybės versijos“ (rež. Raimundas Banionis) skirtas tiek auditorijai, susipažinusiai su Adomo Mickevičiaus kūryba ir gyvenimu, tiek praktiškai nieko apie jį nežinančiai. Kitas filmas „Aktas“ (rež. Janina Lapinskaitė) kalba apie fotomenininkę Snieguolę Michelkevičiūtę, atskleidžiančią senatvės grožį fotografuojant pagyvenusio vyriškio aktus. Paskutinis trumpametražių programos filme „Šalia Jūsų“ (rež. Algimantas Maceina) fotomenininko Rimaldo Vikšraičio žvilgsnis į degraduojančio kaimo realybę. Jo darbai traukia žiūrovą, nors juose užfiksuoti vaizdai išties drastiški.

Birželio 8 d. bus galimybė pamatyti filmą „Nuodėmės užkalbėjimas“ (rež. Algimantas Puipa). Tai skausminga jaunos moters aistra kunigui ir gyvenimo vidurio sulaukusios psichoterapeutės intymus dienoraštis, kurį leista perskaityti visiems norintiems. Retrospektyvą birželio 9 d. uždarys filmas apie žmogų, menininką, mąstytoją, kuriam buvo lemta likti nepalūžusiu dviejų totalitarinių – nacių ir sovietinio – režimų kaliniu, – „Dievų miškas“ (rež. A. Puipa).

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite