Angle down Atgal

Panevėžyje daugės vaizdo stebėjimo kamerų

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės taryba pritarė vaizdo stebėjimo sistemos plėtrai Panevėžyje.

„Vaizdo stebėjimo kameros yra pasiteisinusi, efektyvi nusikaltimų prevencijos ir jų išaiškinimo priemonė. Bendraujant su Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato specialistais buvo atrinktos didžiausių gyventojų srautų sulaukiančios vietos, kad būtų užtikrintas maksimalus saugumas mieste. Norime iš esmės atnaujinti vaizdo stebėjimo sistemą ir įsigyti aukštos kokybės paslaugas, kurios leistų operatyviau padėti įvairių pažeidimų bei nusikaltimų išaiškinimui. Tobulėjant technologijoms, tobulėja ir vaizdo stebėjimo sistemų kokybė: optiniai ar mechaniniai prietaisai, elektriniai kamerų parametrai, vaizdo duomenų perdavimo sparta. Visa tai leidžia išgauti ypač aukštos rezoliucijos vaizdą, o pvz. „žiedinė“ kamera fiksuoja 360 laipsnių stebėjimo zoną“, - sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna.

Šiuo metu mieste veikia 16 vaizdo stebėjimo kamerų, daugiausiai jų stebi judriausias miesto sankryžas, tokias kaip Beržų - J. Basanavičiaus, Vilniaus – Ramygalos, Ukmergės - J. Basanavičiaus, Nemuno – Parko, Smėlynės – S. Kerbedžio, Klaipėdos – Dariaus ir Girėno ir kt. Taip pat intensyviai stebimos masinių susibūrimų vietos Ukmergės g. 6A, Autobusų stotis, Nepriklausomybės ir Savanorių aikštės, Kultūros ir poilsio parkas, Senamiesčio g. prie „Tauros lofto“, Laisvės a. (2 kameros) ir kt.

Modernias 92 kameras planuojama įrengti 65 vietose. Iš jų 15 vietų atsirastų „žiedinės“ kameros, apimančios stebėjimo zoną 360 laipsnių ir valdomos per nuotolį, dar 32 vietose suplanuotos „žiedinės“ kameros be valdymo, 12 vietų numatoma įrengti automobilių valstybinių numerių atpažinimo kameras ir 2 – stacionarias kameras. Naujas vaizdo stebėjimo kameras numatoma įrengti atnaujintose miesto viešosiose erdvėse, prie išvažiavimų iš miesto bei arčiau judrių sankryžų. Taip pat papildomas kameras numatyta įrengti Laisvės a. prieigose, Kultūros ir poilsio, Skaistakalnio parkuose, Jaunimo sode, Senvagėje ir jos prieigose bei kitose miesto vietose.

Visos vaizdo stebėjimo sistemos naudojimas bus taikomas ir derinamas su įstatymais (Asmens duomenų teisinės apsaugos, ES galiojančiu asmens duomenų apsaugos įstatymais ir kt.).

Už kokią kainą bus įsigyta vaizdo stebėjimo paslauga paaiškės įvykdžius viešuosius pirkimus, Savivaldybė tam numačiusi ne daugiau nei 972 tūkst. 800 Eur.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite