Angle down Atgal

Panevėžio savivaldybės pastatas nušvito purpurine spalva

Lapkričio 17-ąją, kaip ir kasmet, minėsime Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną, kurios proga daugiau nei 60 pasaulio šalių miestus nušviečia purpurinė – oficiali šios dienos spalva.

Jau vakar purpurine spalva nušvito Panevėžio miesto savivaldybės pastatas.

Jau šešerius metus Neišnešiotų naujagimių asociacija „Neišnešiotukas“ stengiasi išlaikyti Lietuvos purpurinės bangos tradiciją.

Prie šios akcijos, kaip ir pernai, prisijungia ir Panevėžio miestas – jo savivaldybės pastatas nuo šiandien vakaro apšviestas purpurine spalva.

Asociacija „Neišnešiotukas“ – 2012 m. neišnešiotų naujagimių tėvų įkurta pirmoji ir vienintelė organizacija, veikianti visoje šalyje ir atstovaujanti neišnešiotiems naujagimiams bei jų tėvams.

Asociacija yra tarptautinės organizacijos Europos Naujagimių sveikatos priežiūros fondo (EFCNI) ir Global Alliance for Newborn Care (GLANCE) steigiamojo komiteto narys.

Lietuvoje visą parą veikia paramos ir pagalbos linija šeimoms, susilaukusioms neišnešioto naujagimio. Ankstukų liniją skambinti galima telefonu +370 612 03 800. Išklausyti yra pasiruošę savanoriai, o esant poreikiui galima pasikalbėti su medicinos psichologe, dirbančia su ankstukų tėvais ir artimaisiais.

Istorija

Nuo 2011 metų lapkričio 17-ąją minima Pasaulinė neišnešiotų naujagimių diena. Neišnešioti naujagimiai – tai kūdikiai, gimstantys nuo 22 iki 37 savaičių amžiaus. Kuo mažesnio svorio gimsta naujagimis, tuo didesnės jam reikia pagalbos. Kai kurie iš jų nemoka savarankiškai žįsti ir net kvėpuoti, o kūnas nepalaiko tinkamos temperatūros.

Pasaulyje vienas 10 kūdikių gimsta per anksti. Tokių naujagimių pasaulyje per metus gimsta apie 13 milijonų, o daugiau kaip milijonas jų neišgyvena. Lietuvoje apytikriai 6 iš 1000 gimstančių kūdikių yra neišnešioti. Pasaulinę neišnešiotų naujagimių dieną siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į neišnešiotų kūdikių daugėjimo problemą.

Visuomenė skatinama prisidėti prie pagalbos neišnešiotukams – dovanoti megztas vilnones kojinytes, apklotėlius. 2011 m. lapkričio 17 d. neišnešiotų naujagimių organizacija „March of dimes“ pirmoji pasaulyje purpurine spalva apšvietė dangoraižį Empire State Building, esantį Niujorke. Apšviesdami pastatą, jie norėjo parodyti savo rūpestį dėl didėjančio priešlaikinio gimdymo skaičiaus.

2015 metais – Vilniuje apšviesti Vyriausybės rūmai, Lietuvos energija pastatas, Žvėryno tiltas; Klaipėdoje – savivaldybės langai; Ukmergėje – Dainuojantis ąžuolas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite