Angle down Atgal

Panevėžio rajono Taryba posėdžiavo saugiai – nuotoliniu būdu

Šiandien Panevėžio rajono savivaldybės tarybos posėdis vyko nuotoliniu būdu. Tokia galimybę suteikė Seime ypatingos skubos tvarka vakar priimtas Vietos savivaldos įstatymo pakeitimas. Šiuos pasikeitimus parašu įtvirtino Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda.

Tuo tarpu Panevėžio miesto Taryba kovo mėnesį posėdžio nerengė, neeilinio posėdžio taipogi nesiruošė daryti, o eilinis politikų pasisėdėjimas įvyks balandžio mėnesio paskutinį ketvirtadienį. Taryba posėdžiaus nuotoliniu būdu.

Posėdžiams ekstremali situacija

Seimas nusprendė, kad savivaldybių tarybų posėdžiai nuotoliniu būdu elektroninių ryšių priemonėmis galės vykti, jei dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino savivaldybės tarybos posėdžiai negalės vykti nustatyta tvarka.

Iki šiol įstatymas numatė tokią galimybę tik tokiems posėdžiams, kuriuose buvo sprendžiami klausimai, susiję su ekstremalia situacija, nepaprastąja padėtimi ar karantinu.

Nuotolinis Panevėžio rajono tarybos posėdis.
Nuotolinis Panevėžio rajono tarybos posėdis.

Vyko sklandžiai

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis pasidžiaugė sklandžiai vykusiu šios dienos nuotoliniu Tarybos posėdžiu.

„Kadangi prieš posėdį pasitikrinome, Taryba posėdžiavo gerai. Nereikalingų plepalų nebuvo. Visi politikai dirbo gerai, nors pradžioje juos teko raminti – jau labai džiaugėsi, kad nuotoliniu būdu mato ir girdi vienas kitą. IT specialistams teko padirbėti, nes sujungti reikėjo 37 posėdžio dalyvius – be politikų posėdyje dalyvavo ir Savivaldybės skyrių vedėjai“, – pristatė posėdžio eigą rajono meras ir sakė, kad posėdžio darbotvarkę sudarė esminiai ir svarbūs rajonui klausimai.

Nuotolinis būdas – saugus

Naujienų portalo JP kalbintas Panevėžio rajono Tarybos narys „valstietis“ Saulius Kronis tvirtino, kad posėdžiauti nuotoliniu būdu sekėsi puikiai.

„Prieš posėdį vyko bandymai, todėl pasėdžio metu veiksmas vyko sklandžiai – nestrigo, o visi dirbo darniai. Posėdis tęsėsi, kaip įprasta – beveik porą valandų. Buvo priimti esminiai sprendimai karantino laikotarpiu. Nuotolinis būdus – saugus, o šiuo metu tai labai svarbu. Visų mūsų pagrindinis dalykas – būti namuose ir saugotis. Saugai save ir taip apsaugai kitus“, – teigė politikas.

M. Petrauskaitė.
M. Petrauskaitė.

Politikai tobulėja

Tą patį apie sklandžiai vykusį nuotolinį rajono Tarybos posėdį kalbėjo ir socialdemokratė Modesta Petrauskaitė.

„Posėdį vertinu gerai. Taip turėtų posėdžiauti – nuotoliniu būdu – visų šalies savivaldybių tarybos. Nuotolinio būdas posėdžiauti gal neįprastas, bet toks principas – geras. Šiuo sykiu – karantinas – nuotolinis posėdžio pobūdis yra iš bėdos, bet šiaip kitose šalyse taip jau yra posėdžiaujama. Tobulėjame ir mes, o, išbandę dabar nuotolinį būdą, galėsime jį naudoti ir sugrįžus ramesniems laikams“, – aiškino M. Petrauskaitė.

Neeilinio posėdžio nebus

Tuo tarpu Panevėžio meras Rytis Račkauskas naujienų portalui JP aiškino, kad eilinis Tarybos posėdis įvyks balandžio mėnesio paskutinį ketvirtadienį, balandžio 30-ąją.

„Tai bus eilinis Tarybos posėdis, bet jis vyks nuotoliniu būdu. Tai naujovė ir IT specialistai privalės pasidarbuoti, kad nuotolinis posėdis vyktų sklandžiai. Neeilinio posėdžio nerengiame – nebuvo būtinybės. Balandžio pabaigoje vyksiančiame posėdyje bus svarstomi esminiai ir svarbūs Panevėžiui klausimai“, – teigė R. Račkauskas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite