Angle down Atgal

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius turi naują pavaduotoją: opozicija pasipiktino algos dydžiu

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius Eugenijus Lunskis, ilgai dirbęs vienas, galų gale turės pavaduotoją – 38 metų Antaną Kaminską. Šias pareigas jis pradės eiti nuo rugpjūčio 3 dienos. Tai politinio pasitikėjimo postas.

Taryba patvirtino

Šiandien, buvusį bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ Panevėžio regiono padalinio vadovą, patvirtino Panevėžio rajono taryba. Už tai, kad A. Kaminskas pradėtų dirbti administracijos direktoriaus pavaduotoju, balsavo 19 rajono politikų, iš 24 dalyvavusių Tarybos posėdyje.

Naujai paskirtas valdininkas gaus 2 460 eurų atlyginimą, neatskaičius mokesčių.

D. Juodelienė.
D. Juodelienė.

Alga – per didelė

Rajono tarybos posėdyje vienintelei liberalsąjūdietei Daivai Juodelienei užkliuvo, kadl nelabai žinomam A. Kaminskui siūlomas toks nemažas pareiginės algos koeficientas 15 (baziniais dydžiais). Esą, kai pareiginės algos koeficientų intervalas 9,5–17, buvo galima skirti ir mažesnį.

Panevėžio rajono meras Povilas Žagunis paaiškino, kad koeficientas pasirinktas tinkamas, nes rajono biudžetas nenukentės – ši pareigybė jau buvo numatyta nuo 2019 metų balandžio 5 dienos. Tam biudžete buvo numatyti pinigai, bet nebuvo tinkamo kandidato šias pareigas užimti.

P. Žagunis.
P. Žagunis.

Svarstė ilgai

Naujai paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas A. Kaminskas aiškino, kad ilgai svarstė, ar sutikti su siūlymu keisti darbą.

„Mąsčiau apie porą mėnesių, kol sutikau su pasiūlymu. Beje, visada buvau linkęs dirbti valstybinėje tarnyboje ir mačiau save tokiame poste. Be to, domėjausi tokia galimybe ir žinojau, kad Savivaldybėje yra laisvos šios pareigos. Apie tai kalbėjausi su administracijos direktoriumi ir klausiau, ar tikčiau šioms pareigoms“, – prisipažino A. Kaminskas, o pasiteiravus, ar atlyginimas bus didesnis perėjus dirbti į rajono savivaldybę, paaiškino:

„Savaime suprantama, kad su darbdaviu aptariame juk darbo užmokestį. Taip buvo ir šiuo atveju ir, jeigu atlyginimas labai smarkiai skirtųsi nuo buvusio, nesirinkčiau šių pareigų. Juk turiu šeimą ir apie ją turiu galvoti. Dabar atlyginimas bus šiek tiek mažesnis, todėl finansinės skriaudos nejausiu.“

A. Kaminskas.
A. Kaminskas.

Sprendimas bendras

Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktorius E. Lunskis naujienų portalui JP teigė, kad pakviesti dirbti A. Kaminską buvo Savivaldybės vadovų kolegialus sprendimas.

„Priėmėme bendrą sprendimą. Žinojome, kad toks žmogus yra ir nusprendėme, kad šioms pareigoms jis tinka“, – teigė jis ir aiškino, kad A. Kaminsko kandidatūrą specialiosios tarnybos jau patikrino.

Gaus didesnę algą

Pasiteiravus, kodėl tuo pačiu metu keičiasi ir jo atlyginimas, E. Lunskis aiškino:

„Tai visai nesusiję su Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo paskyrimu. Maksimalus algos koeficientas yra 17,5, o paskutinį kartą alga didinta 2019 m. sausio 1 dieną. Alga padidės apie 100 eurų. Savivaldybės biudžetas, padidėjus mano algai ir atsiradus pavaduotojui, nenukentės. Lėšos buvo numatytos, tik nebuvo žmogaus ir pinigai buvo sutaupyti.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite