Angle down Atgal

Panevėžio rajone perkami pastatai bendruomeniniams vaikų globos namams

Panevėžio rajono savivaldybė pradėjo vykdyti projektą, kurio metu bus įgyti du gyvenamieji pastatai su žemės sklypais bendruomeniniams vaikų globos namams įrengti. Apie tai pasiteiravome Panevėžio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Eugenijaus Lunkio.

– Ar jau sulaukta siūlymų įgyti gyvenamuosius namus?

– Buvo pasiūlyti trys namai: Ramygaloje, Piniavoje ir Vaivaduose. Iš tų trijų vieną namą jau nupirkome – Piniavoje.

Iki liepos 14 dienos dar galima teikti siūlymus iš Raguvos, Miežiškių, Smilgių, Paįstrio, Naujamiesčio, Krekenavos, Ramygalos, Upytės, Vadoklių, Karsakiškio, sąrašą papildė ir Velžio bei Vaivadų kaimai. Bus nupirktas ir dar vienas namas. Abu juos planuojame pritaikyti naudoti kaip bendruomeninius vaikų globos namus.

– Kiek vaikų apsigyvens naujai įrengtuose namuose?

– Pagal projekto aprašą, vienuose namuose gali gyventi nuo 6 iki 8 vaikų.

E. Lunskis.
E. Lunskis.

– Kur Panevėžio rajone šiuo metu glaudžiasi globojami vaikai?

– Linkaučiuose turime vaikų globos namus, kuriuose šiuo metu gyvena 27–29 vaikai. Taip pat apie 80 vaikų rajone ugdo globėjai. Tikimės, kad nupirkę du namus užtikrinsime pakankamą erdvę vaikams patogiai gyventi ne globos įstaigoje. Kol bus įgyvendintas projektas, stengiamės ir toliau ieškoti globėjų vaikams, nes tokia yra bendra valstybės politika, kad vaikai turi augti šeiminėje aplinkoje.

– Kokias problemas išspręs bendruomeninių vaikų globos namų įrengimas Panevėžio rajone?

– Tėvų ar globėjų neturintys vaikai augs namų aplinkoje. Gaus tas pačias arba geresnes paslaugas. Manau, jiems taps lengviau įgyti daugiau socialinių įgūdžių, namų aplinkoje bus geresnė emocinė ir psichologinė būklė, nei augant vaikų globos namuose.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite