Angle down Atgal

Panevėžio rajone pagrindinės Kalėdų eglės šiemet nebus

Artėjant gražiausioms metų šventėms, Panevėžys jau stato kalėdinę eglutę, puošia miestą įvairiomis dekoracijomis. Tačiau rajone situacija kol kas miglota. Daugelis seniūnų pripažino, jog dabartinė situacija verčia į šventinį laikotarpį žvelgti kitaip. Vieni eglutės įžiebimą transliuos internetu, kiti visai jokios šventės nedarys, o treti organizuos net dvi šventines vietas, kad nebūtų didelių susibūrimų.

Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis patvirtino, kad šiemet pagrindinės rajono eglutės nebus.

„Liūdnos žinios, bet šiemet nusprendėme eglutės nestatyti. Kiekvienai seniūnijai leidžiama spręsti pačiai, ar bendruomenė nori eglutės, ar ne, bet skatiname į dabartinę situaciją žiūrėti rimtai ir geriau šventes sutikti rimtyje, o nesiburiant renginiuose“, – sakė rajono meras.

Krekenavos seniūnas Vaidas Kaušakys teigė, kad eglutė miestelyje bus puošiama, tačiau tiksli įžiebimo data kol kas nežinoma.

„Kaip įprastai gausime dovanotą eglutę. Ją papuošime ir pasidžiaugsime. Įžiebimo šventės nebus, tačiau ketiname padaryti tiesioginę transliaciją mūsų kultūros centro feisbuko puslapyje. Galbūt surengsime trumpą, pusvalandžio trukmės, koncertą. Na, o vėliau iššausime fejeverkus, kuriuos gyventojai galės stebėti pro langus“, – sakė seniūnas.

Naujamiesčio seniūnas Jonas Sankaitis taip pat tikino, jog eglutė bus statoma.

„Taip, eglutė bus puošiama Naujamiesčio aikštėje, o prie Dailės galerijos bus statomas šiaudinis namukas, kuriuo gyventojai irgi galės pasidžiaugti“, – pasakojo jis ir pridūrė, jog kol kas apie įžiebimo šventę daugiau informacijos pateikti negali, nes nėra žinoma, kaip susiklostys karantino sąlygos.

Miežiškių seniūnas Remigijus Budreika pripažino, kad dėl eglutės kol kas yra nežinia. „Dar neplanavome nieko. Praėjusiais metais statėme eglutę prie seniūnijos, o šiemet nežinoma, kur ir kokią statysime. Kad ji bus, neabejojame, tačiau tikriausiai mažesnė nei įprastai. Na, o įžiebimo šventės ko gero nebus“, – sakė R. Budreika.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite