Angle down Atgal

Panevėžio policija turi naują kapelioną: juo tapo Krekenavos klebonas

Panevėžio apskrities vyriausiajame policijos komisariatas (VPK) turės naująjį kapelioną: tarnauti pradeda kunigas dr. Gediminas Jankūnas. Dvasininkas yra Krekenavos bazilikos rektorius, Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas, Vadaktėlių bei Upytės parapijų administratorius.

Panevėžio apskrities VPK kapeliono neturėjo nuo liepos mėnesio, kai iš Panevėžio katedros administratoriaus ir Panevėžio apskrities VPK kapeliono pareigų buvo atleistas Eugenijus Troickis. Kunigas buvo skiriamas Salako Švč. Mergelės Marijos Sopulingosios parapijos klebonu, Švedriškės Šv. Jono Krikštytojo ir Daunorų Švč. Jėzaus Širdies parapijų administratoriumi, bet ten nepasirodė – informavo Panevėžio vyskupą Liną Vodopjanovą, kad traukiasi iš kunigystės.

Krekenavos bazilikos rektorius, Švč. M. Marijos Ėmimo į dangų parapijos klebonas dr. G. Jankūnas prisipažino, kad nėra baugu imtis kapeliono pareigų.

„Ne vienerius metus priklausau Panevėžio rajono saugos tarybai ir renkame saugiausias seniūnijas. Be to, dažnai teko bendrauti su buvusiu kapelionu E. Troickiu, bendrauti su Bendruomenių pareigūnu Dariumi Petraičiu. Todėl pareigos man žinomos. Be to, policijos pareigūnai ir dvasininkai saugo ribas. Policininkai – įstatymo, o dvasininkai – Dievo įstatymų nustatytas ribas“, – atviravo dvasininkas.

Pasak kunigo G. Jankūno, tiek policijos, tiek dvasininkams – svarbi artimo meilė ir prevencinis darbas.

„Pastarąjį darbą atliekame visi. Tik dabar padidės teritorija, kurioje privalėsiu darbuotis – visa Panevėžio apskritis. Tačiau esu Bazilikos rektorius ir daugiau judėti po regioną – mano pareiga. Be to, šios pareigos padės mano tarnystei, sklaidai“, – svarstė Krekenavos bazilikos rektorius.

Panevėžio apskrities VPK viršininkas Rimantas Bobinas aiškino, kad kunigas dr. G. Jankūnas kapelionu paskirtas rugsėjo 14 dieną, o policijos bendruomenei pristatytas šiandien.

„Kunigo G. Jankūno paskyrimas dirbti kapelionu buvo suderintas su Panevėžio vyskupu L. Vodopjanovu. Abipusiai nuspręsta, kad Krekenavos bazilikos rektoriaus kandidatūra tinka, kad jis gali padėti mums, todėl ir pritarėme, jog kunigas G. Jankūnas 0,25 etato dirbtų Panevėžio apskrities VPK kapelionu“, – pristatė naująjį kapelioną komisariato viršininkas.

Pasak Panevėžio apskrities VPK viršininko, kapeliono funkcijos labai reikalingos ir reikšmingos komisariatui.

„Nors jis daugiau dirbs nuotoliniu būdu, bet su juo pareigūnai galės pasitarti, kalbėtis ir telefonu. Jis kiekvieną trečiadienį atvyks į Panevėžį ir bendraus artimoje aplinkoje. Policijos pareigūnams juk reikia bendrauti ir žinoti religinius, dvasinius dalykus. Be to, kunigas dalyvaus įvairiuose komisariato renginiuose, šventėse. Kunigas dr. G. Jankūnas pirmadienį meldėsi už teisėsaugos ir teisėtvarkos darbuotojai ir kartu su kitais kunigais aukojo šv. Mišias“, – aiškino R. Bobinas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite