Angle down Atgal

Panevėžio policija sudavė smūgį šešėliniam alaus verslui

Policija ir mokesčių inspektoriai nustatė, kad Panevėžyje registruota ir alų gaminanti įmonė dalį parduotos produkcijos neįtraukdavo į buhalterinę apskaitą. 

Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su Panevėžio apygardos prokuratūra, talkinant kolegoms iš Kauno, Šiaulių, Utenos bei Panevėžio apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos specialistams, įvykdė plataus masto operaciją prieš šešėlinį alaus verslą.

Kaip skelbia prokuratūra, per spalio 13 dieną vykusią operaciją buvo suduotas stiprus smūgis Panevėžio mieste, Kupiškyje, Rokiškyje, Kėdainiuose, Šeduvoje įsikūrusiems alaus barams ir Panevėžio mieste registruotai įmonei, gaminančiai alų bei tiekiančiai jį barams. Įtariama, kad dalis parduotos produkcijos galbūt nebuvo įtraukiama į savo buhalterinę apskaitą.

Pareigūnai atliko virš 60 kratų, per jas rasti tyrimui reikšmingi dokumentai, neapskaitytas alus, kontrabandinės cigaretės, stiprūs alkoholiniai gėrimai be banderolių bei grynieji pinigai, kurie galbūt gauti iš neteisėtos veiklos.

Įtariama, kad su minėta nusikalstama veika yra susiję daugiau kaip 20 juridinių asmenų, kurių pagrindinė veikla yra alaus prekyba baruose.

Pasak Panevėžio apskrities Valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento, kurio specialistai talkino operacijoje, direktoriaus Vido Osipovo, buvo patikrinta dešimt alaus barų, iš kurių septyni – Panevėžio mieste.

Daugiau kaip pusėje alaus barų fiksuoti pajamų neapskaitymo atvejai, viename iš barų rasta neapskaitytų grynųjų pinigų, kitame – kasos aparatas nebuvo įjungiamas kiekvieną baro darbo dieną, o klientams atsiskaičius banko kortelėmis, pardavimo operacijos nėra registruojamos kasos aparatu ir kiekvienam klientui neišduodamas kasos aparato kvitas, gautos pajamos kasos aparatu registruojamos po kelių dienų arba mėnesio pabaigoje.

Baruose rasti įvairūs kiekiai alaus, kurių įsigijimo dokumentai pareigūnams kelia įtarimų. Vieno alaus baro savininkas pora statinių slėpė net savo miegamojo spintoje.

Policijos pareigūnai, vykdę šią operaciją, tą pačią dieną įtarimus pareiškė trims asmenims, susijusiems su apgaulingu buhalterinės apskaitos tvarkymu, neteisingu duomenų apie pajamas ir pelną pateikimu.

Įtariama, kad pagamintas alus be apskaitos dokumentų buvo pristatomas į alaus barus, kur jis buvo parduodamas, gautų pajamų neapskaitant kasoje.

Ikiteisminiam tyrimui vadovaujantis Panevėžio apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras apribojo įtariamųjų teisę į jų nuosavybę.

Įtariamieji turės paaiškinti rastų per kratas pinigų, nekilnojamojo ir bei kito vertingo turto kilmę.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite