REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Gegužės 21 d. 14:34

Panevėžio pataisos namuose ieškoma naujų galimybių šeimos ryšiams stiprinti

Panevėžys

JP, PPN nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


131416

Visuotiniam karantinui pakoregavus žmonių gyvenimo įpročius ir veiklas, ne išimtis ir Panevėžio pataisos namuose bausmę atliekančios moterys. Pandemijos metu apribojus ryšių su artimaisiais palaikymo galimybes (nevyksta trumpalaikiai ir ilgalaikiai pasimatymai, neleidžiamos trumpalaikės išvykos į namus), bendrauti su išoriniu pasauliu galima tik laiškais ir telefoniniais bei vaizdo skambučiais.

Pastebima, kad karantino metu itin padaugėjo nuteistųjų prašymų suteikti vaizdo skambutį – jei iki šiol tokių skambučių vykdavo vidutiniškai 4 per dieną, šiuo metu suteikiama apie 7 kasdien. Vaizdo skambučio pagalba paprastai pageidaujama pasimatyti su artimiausiais žmonėmis – tėvais, vaikais, kitais šeimos nariais.

Nuteistosioms, atsižvelgiant į prašymus, suteikiama ir papildomų skambučių – karantino metu jų pasitaiko ir neįprastų, pavyzdžiui, skambučio prašoma pasikalbėti su vaiko mokytoja, paklausti, kaip jam sekasi įveikti nuotolinio mokymo iššūkius. Karantino metu intensyviau bendraujama ir laiškais – jų padaugėjo beveik dukart (pataisos namuose tiek išsiunčiama, tiek gaunama vidutiniškai po 50-60 laiškų per dieną).

Jau metų pradžioje pataisos įstaigoje buvo suplanuota plėtoti iniciatyvas, skirtas nuteistųjų šeiminių ryšių stiprinimui, tačiau karantinas ir čia įnešė tam tikrų korekcijų. Visgi pataisos įstaiga ambicingų planų neatsisako – suplanuotas priemones įgyvendinsime nuotoliniu būdu.

2-1.jpg

„Bendradarbiaudami su Panevėžio miesto bendruomeniniais šeimos namais, surengsime moterims pozityvios tėvystės (motinystės) mokymus. Jau įvyko ir neakivaizdi nuteistųjų pažintis su dėstytoja psichologe Akvilija Kiburiene – netiesioginiam kontaktui užmegzti moterys užpildė anketas, kuriose raštu atsakė į joms pateiktus klausimus. Išanalizavus moterų atsakymus, prasidės ir patys mokymai – pirmąją nuotolinę paskaitą moterys išklausys jau šį mėnesį, taip pat galės raštu pateikti ir klausimus dėstytojai. Nors tokia mokymo forma reikalauja didesnio pasirengimo, esame nusiteikę pozityviai, tikime, kad ji pasiteisins ir padės nuteistoms moterims stiprinti ar atstatyti socialinius ryšius su artimaisiais. Taip pat tikimės, kad karantinas neužtruks ir jau netrukus galėsime pabendrauti su mokymus vedančia dėstytoja gyvai“, – kalbėjo Panevėžio pataisos namų direktoriaus pavaduotoja Loreta Skrickienė.

dsc-0071.jpg

Panevėžio pataisos namai šiemet numato ir daugiau veiklų, skirtų šeimos ryšiams stiprinti. Tikimės labai aktyvaus ir vaisingo bendradarbiavimo su Panevėžio miesto bendruomeniniais šeimos namais, teikiančias kompleksiškas paslaugas šeimai Panevėžio mieste.

Su šia organizacija sutarėme dėl programos „Stiprūs tėvai – stiprūs vaikai“ įgyvendinimo nuteistosioms, pataisos įstaigoje auginančioms vaikus. Programos tikslas – ugdyti tėvystės įgūdžius, mokyti veiksmingesnių būdų bendrauti su vaikais, reaguoti į vaikų poreikius ir sudaryti sąlygas sėkmingai vaiko raidai, kurios metu vaikus auginančios nuteistosios bus mokomos pozityvios tėvystės (motinystės). Bendruomeniniai šeimos namai taip pat skyrė 20 val. kvalifikuoto specialisto konsultacijų, kurių metu nuteistosios, iškilus sunkumams, krizines situacijas galės įveikti su Bendruomeninių šeimos namų socialiniu darbuotoju.

4-3.jpg

Kol kas individualias konsultacijas pagal poreikį numatoma įgyvendinti nuotoliniu būdu. Kitas veiklas – dailės terapiją šeimai, renginius, skirtus šeimos santykio stiprinimui, planuojama organizuoti už pataisos įstaigos ribų karantinui pasibaigus.

Tikimasi, kad pabaigusios mokymus nuteistos moterys gebės įveikti iškilusius sunkumus, atstatyti socialinius ryšius su artimaisiais ir po įkalinimo grįžti į šeimas.

Panevėžio pataisos namuose šiuo metu bausmę atlieka 234 moterys, 14 iš jų pataisos įstaigoje augina vaikus iki 3 metų.

jusupnv-03-1.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA