Angle down Atgal

Panevėžio mokyklų vadovai privalomą medicininių kaukių dėvėjimą mokiniams vertina dviprasmiškai

Siekiant suvaldyti COVID-19 plitimą, nuo antradienio mokyklose įvedamos privalomos medicininės kaukės, pradinukams kol kas jų dar nereiks.

Priemonės – teisingos

„Kaukių dėvėjimo reikalavimo apimtis ugdymo įstaigose kol kas nesikeičia – esant ugdymo įstaigoje kaukių dėvėti nereikia vaikams, ugdomiems pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio ir pradinio ugdymo programas“, – informavo ministerija.

Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos direktorė Zina Stripeikienė aiškino, kad bet kokios prevencinės priemonės, paremtos specialistų rekomendacijomis, yra teisingos.

„Manau, verta saugotis ir vaikams. Tiesa, pradinukams kol kas kaukės nėra privalomos. Kitą vertus, nors mes dažnai vediname patalpas, vis tiek tai yra artimas vaikų sąlytis, todėl kaukės – nepamaišytų“, – dėstė direktorė.

Sprendimas – dviprasmiškas

Sveikatos ministro ir operacijų vadovo, Arūno Dulkio pirmadienį priimtu sprendimu numatyta, jog visi vyresni nei 6 metų asmenys uždarose patalpose privalo dėvėti tik medicinines kaukes ar respiratorius, t. y. paprastos medžiaginės kaukės nebebus leidžiamos.

Panevėžio rajono Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos direktorius Vaidas Pocius atskleidė, kad nurodymą kaukes dėvėti nuo 6 metų vertina dviprasmiškai.

„Manau, kad nuo 6 m. dėvėti kaukę – nėra būtinybė. Tvarka, kuri buvo iki šiol, kuomet pradinukams leidžiama jų nedėvėti, buvo teisinga. Vis dėlto, epidemiologinė situacija blogėja, todėl suprantama, kad tenka imtis papildomų veiksmų“, – sakė jis.

Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos direktorius Raimondas Dambrauskas taip pat teigė, kad situaciją galima vertinti iš dviejų pusių.

„Kad vyresni vaikai turi dėvėti kaukes – taip, pritariu. Tačiau vaikai pradinėse klasėse jų dažniausiai nedėvi taisyklingai, jos smunka, todėl nemanau, kad yra reali nauda. Mūsų gimnazijoje mokosi vaikai nuo 9 klasės, todėl visi jau suaugę. Didelė mokinių dalis jau pasiskiepijusi. Manau, kad skiepai ir kaukės leido mums išvengti nuotolinio mokymo, tad sėkmingai mokomės klasėse“, – tikino R. Dambrauskas.

Išimtys

Kaukių ar respiratorių nereikia neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl savo sveikatos būklės jų dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti sveikatos būklei. Šiems asmenims rekomenduojama nešioti veido skydelį.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite