REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2022 m. Kovo 31 d. 16:47

Panevėžio mokyklose ir darželiuose – beveik 200 vaikų iš Ukrainos

Panevėžys

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


211182

Didėjant ukrainiečių, bėgančių nuo karo į Lietuvą srautui, daugėja ir vaikų, pradedančių lankyti Panevėžio miesto darželius ir mokyklas, kur jie tęsia mokymosi procesą ir pamažu įsilieja į miesto bendruomenę.

Panevėžio miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vyriausios specialistės, koordinatorės Audronės Bagdanskienės duomenimis, miesto bendrojo ugdymo mokyklose šiuo metu mokosi 167 vaikai,  ikimokyklinio ugdymo įstaigas lanko 23 ukrainiečiai.

Ugdysis nemokamai

Šiandien Panevėžio miesto savivaldybės tarybos pasėdyje priimtas sprendimas nuo balandžio ukrainiečių vaikams nemokamai lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas. Tėveliams nereikės mokėti nei už vaikų ugdymą, nei už maitinimą. Dėl to, manoma, kad vaikų norinčių lankyti darželius, skaičius dar labiau išaugs.

„Kiek jų bus daugiau, pasakyti dar negalime. Darželiai rašosi į sąrašą ir vaikus kviečia pagal esamas laisvas vietas. Besikreipiančias šeimas nukreipiame pagal tai, kur šeima apsistojusi. Ar šalia esančiame darželyje yra laisvų vietų atitinkančių vaiko amžiaus grupę. Jei vietos nėra, tada ieškome vietų artimiausiuose darželiuose“, – pasakojo A. Bagdanskienė.

Anot specialistės, šiuo metu darželiuose yra apie 60 laisvų vietų. „Nuolat stebime situaciją ir, kai matysime, kad artėjame prie kritinės ribos, tada spręsime ką galime padaryti“, – sakė A. Bagdanskienė.

Vietos užteks visiems

Socialiniuose tinkluose vis dažniausiai matomi tėvelių įrašai, kad neva dėl į ikimokyklinio ugdymo įstaigas priimami ukrainiečių vaikai užima jų vaikų vietas, tačiau A. Bagdanskienė tėvelius ramina ir tvirtina, kad vietos darželiuose užteks visiems.

„Priėmimas į naujai formuojamas grupes vyksta kasmet birželio pradžioje. Yra sudaromos naujos grupės ir pageidaujantys, kurie užsiregistruoja sistemoje, tikrai visi patenka“, – tvirtino A. Bagdanskienė ir paaiškino, kad, jeigu tėveliai nepageidavo, jog jų vaikas nuo tų metų rugsėjo 1 dienos lankytų įstaigą, tai darželis jų ir nepakviečia.

„Ar patenka būtent į pageidaujamas darželius –  tikrai ne visada, nes mieste yra keli darželiai, kurie daugiau populiaresni. Pavyzdžiui, pagal higienos normas priešmokyklinėje grupėje gali ugdytis 20 vaikų, o, jeigu užsirašiusiųjų yra 25, na, tai tie 5 vaikučiai tiesiog negali būti priimti būtent į tą grupę. Tokiais atvejais tėveliams siūloma rinktis kitą darželį. Taip, kad visi vaikai lanko ugdymas įstaigas, ir visiems vietos yra. Ukrainiečių vaikai miesto vaikų vietų darželiuose tikrai neužima“, – teigė specialistė.

Apgaubia dėmesiu

Tiek mokyklų, tiek darželių bendruomenės stengiasi, kad ukrainiečiams pradžia naujose įstaigose būtų kuo sklandesnė: moksleivius aprūpina uniformomis, mokyklinėmis prekėmis bei kita reikalinga pagalba.

„Darželiuose dirbantys darbuotojai, tiek vaikus, tiek jų tėvelius apgaubia meile ir šiluma. Džiaugiamės ir auklėtojomis, kurios operatyviai persiorientuoja ir supranta tuos vaikučius. Darželiai turi psichologus, socialinius darbuotojus, kurie taip pat suteikia reikiamą pagalbą“, – kalbėjo A. Bagdanskienė.

Bene daugiausiai, ukrainiečių vaikų skaičiuojama lopšeliuose-darželiuose „Draugystė“, „Žvaigždutė“, Kastyčio Ramanausko, „Aušros“, „Vaivorykštės“.

Bendrojo lavinimo mokyklose mokosi 167 ukrainiečiai nuo pirmos iki dvyliktos klasės. Vienas mokinys pasirinko mokslus tęsti Panevėžio Margaritos Rimkevičaitės profesinio rengimo centre.

„Pradžioje vaikus daugiau integravome į Vytauto Žemkalnio gimnaziją, nes ten yra išlyginamoji grupė, bet ji užsipildė, todėl pradėjome vaikus kreipti į visas miestas mokyklas, kur yra laisvos vietos. Nemažai ukrainiečių mokosi Alfonso Lipniūno, „Vyturio“ progimnazijose, „Minties“ gimnazijoje ir kitur“, – kalbėjo A. Bagdanskienė.

jusupnv-03-1.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA