REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2021 m. Gegužės 5 d. 10:18

Panevėžio moksleiviai šiais mokslo metais į mokyklas grįžti nebenori

Panevėžys

RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


173975

Lietuvos moksleivių sąjungos Panevėžio MSIC organizavo apklausą, kurioje apklausti 5-11 klasių moksleiviai. Panevėžiečiams moksleiviams buvo užduodamas vienintelis klausimas: ar šie norėtų grįžti į mokyklas, tai yra, vyktų mišrus ugdymo procesas.

Mokiniai prieš grįžimą į mokyklas

Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ignas Janeliūnas naujienų portalui JP sakė, kad apklausoje, dalyvavo 1 458 Panevėžio moksleiviai.

„264 mokiniai, o tai yra 18 proc., nurodė, jog yra už grįžimą į mokyklas, besimokant mišriu ugdymu. Net 1 194 moksleiviai (82 proc,) nurodė, jog yra prieš grįžimą į mokyklas, besimokant mišriu ugdymu, – apklausos rezultatus pristatė I. Janeliūnas.

Baimė grįžti 

Anot I. Janeliūno, Panevėžio moksleiviai įvardijo pačias pagrindines priežastis, dėl ko nenori grįžti prie mišraus ugdymosi.

Panevėžio miesto savivaldybės Jaunimo reikalų tarybos pirmininko teigimu, pastarosiomis savaitėmis didėjant užsikrėtimų nuo COVID-19 skaičiui, moksleiviams kyla abejonių dėl mokyklos bendruomenės saugumo ir kontaktinio ugdymo vykdymo trukmės.

„Dalyje mokyklų yra sunku suvaldyti moksleivių srautus, užtikrinti visus Vyriausybės nurodytus saugumo reikalavimus. Moksleiviai nėra skiepijami, tad kyla abejonių, ar mokyklos netaps COVID-19 viruso židiniais“, – aiškino I. Janeliūnas.

Sunku grįžti į buvusį ritmą

Staigus moksleivių grįžimas į ugdymo įstaigas gali neigiamai koreliuoti su jų pasiekimais ir psichinės sveikatos būkle, nes beveik metus trukęs nuotolinis mokymasis suformavo įpročius, kuriems pakeisti reikėtų ilgesnio laikotarpio nei 1–2 mėnesiai.

Be to, vykstant nuotoliniam ugdymui, moksleiviai turėjo galimybę planuotis savo mokymosi laiką savarankiškai, todėl yra nuogąstaujama, kad grįžus į mokyklas jie neteks šios galimybės ir greitai prisitaikyti prie naujos aplinkos bus sunku.

Anot I. Janeliūno, moksleiviai nerimauja, jog kontaktinio ugdymo metu vykstančios pamokos dažniausiai bus orientuotos į atsiskaitymus, o ne į bendrosiose programose nurodytų temų dėstymą.

Dalis moksleivių yra patenkinti nuotolinio ugdymo kokybe.

Kontaktinis ugdymas 2-3 savaitėms

Panevėžio vicemeras Lauras Jagminas aiškino, kad šiai dienai planuose iki gegužės 21 d. nėra numatyta 9-11 klasių mokinius grąžinti į kontaktinį ugdymą gimnazijose.

„Taip siekiama išvengti 9-11 klasių mokinių kontakto su abiturientais. Jiems artėja egzaminų sesija, tad turi būti skiriamas padidintas dėmesys saugumui, kad mūsų abiturientai išvengtų susirgimų artėjant svarbiam jų gyvenimo etapui. Po gegužės 21 d. abiturientai nebeis į mokyklas, todėl būtų galima grąžinti kitų klasių moksleivius į kontaktinį ugdymą“, – naujienų portalui JP sakė L. Jagminas.

Anot vicemero, trečiadienį organizuojamas susitikimas su miesto ugdymo įstaigų vadovais.

„Šio susitikimo metu aptarsime apklausų rezultatus, kiek ir kokių klasių (5-8) pageidautų sugrįžti į mišrųjį (derinant kontaktinį ir nuotolinį) ugdymą bei nusimatysime sekančius žingsnius. Verta paminėti, kad dalyje ugdymo įstaigų į mišrųjį ugdymą šiuo metu jau yra gražinta dalis pradinukų, tad šioms vyresnių klasių mokinių grąžinimas į mišrųjį ugdymą taptų rimtu iššūkiu dėl asmenų srautų valdymo, saugaus atstumų laikymosi ir kitų būtinų operacijų vadovo nustatytų reikalavimų užtikrinimo. Ugdymo įstaiga, grįžusi į ugdymo procesą kontaktiniu būdu, turės taikyti ir šachmatinį principą, t. y., kai klasių srautai kas savaitę skirstomi kontaktiniam ir nuotoliniam ugdymui. Taip mokiniai į mokyklas praktiškai grįžtų vos 2-3 savaitėm“, – teigė Panevėžio vicemeras.

jusupnv-03-1.jpg



REDAKCIJA REKOMENDUOJA