Angle down Atgal

Panevėžio mobiliajame punkte nustatyta jau 12 COVID-19 atvejų

Kovo 25 dieną Panevėžyje pradėjo veikti mobilusis punktas, kuriame imami mėginiai tyrimams dėl COVID-19. Mėginiai šiame punkte imami kas 10 minučių, tad per dieną ištiriama beveik 70 žmonių.

Tačiau dėl naujų Vyriausybės nurodymų, nuo šiandienos mobiliesiems punktams bus galima dirbti tik 6 valandas. Tokiu būdu mobiliuose punktuose atliekamų testų kiekis mažės dvigubai.

Šiuo metu jau yra 12 patvirtintų atvejų, kurie buvo nustatyti būtent Panevėžio mobiliajame punkte.

„Kol kas pavyko nustatyti 12 atvejų, tačiau šie duomenys yra iš kovo 30-31 dieną imtų ėminių, taip pat pavyko gauti balandžio 4 dienos rezultatus. Balandžio 1-3 dienų tyrimų atsakymų dar neturime“, – naujienų portalui JP sakė Panevėžio mobiliojo punkto koordinatorius Karolis Valantinas.

Paklaustas, ką mano apie naują Vyriausybės nurodymą dėl mobiliojo punkto darbo valandų trumpinimo, K. Valantinas teigia, jog toks sprendimas – logiškas.

„Didžiausia problema, jog laboratorijos nespėja tirti. Trumpinti darbo laiką yra logiškas sprendimas. Šio sprendimo esmė yra ta, jog paėmus mėginį, jį būtina ištirti per 5 paras, nes šeštą parą mėginys jau netinkamas ir reikia jį išmesti“, – sako K. Valantinas.

Mobiliojo punkto koordinatorius teigia, kad jie yra pasiruošę atidaryti net antrą punktą Panevėžyje.

„Tačiau kol šalyje dirba tik 5 laboratorijos ir dar kelios privačios, negalime to padaryti, nes vėlgi jos tiesiog nespės ištirti mėginių“, įsitikinęs K. Valantinas.

Prėjusią savaitę Panevėžio medikai gavo naują apsaugos priemonių siuntą: kaukių, respiratorių, kombinezonų, pirštinių ir kt.

„Mes irgi gavome apsauginių priemonių, išskyrus kombinezonų, tačiau ir šių kol kas turime ir kol kas užteks“, – teigė koordinatorius.

Panevėžio mobilusis punktas tiria ne tik Panevėžio miesto bei rajono gyventojus, bet ir visos apskrities žmones, kurie atitinka COVID-19 simptomus.

Vienas iš pagrindinių kriterijų – buvimas užsienyje arba kontaktavimas su užsikrėtusiuoju, kuriam buvo patvirtintas virusas. Taip pat yra keletas bendrų simptomų, kuriuos irgi reikia atitikti: dusulys, apsunkęs kvėpavimas, temperatūra, gerklės skausmas.

JP primena, kad mobilusis punktas įsirengęs Panevėžyje, „Cido“ arenos aikštelėje, adresu Parko g. 12.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite