Angle down Atgal

Panevėžio ligoninės vadovas: „COVID-19 infekcijos protrūkiai priklauso nuo kiekvieno iš mūsų“

Daugėjantį šalyje COVID-19 atvejų NVSC aiškina, kad atsižvelgiant į prastėjančią epidemiologinę situaciją – reikšmingas kiekvieno iš mūsų indėlis. Tai reiškia, kad būtina laikytis prevencijos priemonių, o susirgus – patiems imtis veiksmų ir informuoti didelę riziką sąlytį turėjusius asmenis, kad jie izoliuotųsi ir informuotų NVSC, o ne laukti specialistų skambučio.

Respublikinės Panevėžio ligoninės direktorius Arvydas Skorupskas teigia, kad kiekvienas iš mūsų privalo jausti atsakomybę ir laikytis nustatytų taisyklių.

„Koronaviruso atvejai ir toliau daugės, jeigu žmonės nesilaikys nustatytų taisyklių. Juk vaikštome po miestą ir matome, kaip žmonės dėvi kaukes, kaip elgiasi. Kaukės dėvimos netaisyklingai, trūksta rankų dezinfekcijos. Be to, ir socialinis gyvenimas labai aktyvus. Jeigu taip toliau gyvensime atsipalaidavę, ne tik karantinas – garantuotas, bet ir daugės susirgimo atvejai“, – aiškino A. Skorupskas.

Pasak jo, COVID-19 infekcijos atvejai Panevėžio ligoninėje nustatomi ir skubiai išaiškinami kontaktai.

„Ligoninėje yra Infekcijų kontrolės skyrius, kuris atlieka savo darbą. Vos atsiradus židiniui skyriaus komanda atlieka tyrimus, nustato atvejo kilmę. Galiu kalbėti ir atsakyti apie darbą ligoninėje, o apie padėtį šalyje – atsakyti negaliu. Tiesiog siūlau žmonėms į COVID-19 žiūrėti ir elgtis socialiai atsakingai“, – teigė A. Skorupskas.

Šiuo metu atlikti 307 atvejų epidemiologiniai tyrimai. Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, pagal šiuo metu turimus duomenis, praėjusią parą užsikrėtė 216 asmenų. Be to, registruoti 7 įvežtiniai atvejai: 2 iš Rusijos, po 1 – iš Ispanijos, Belgijos, Prancūzijos, Baltarusijos ir Rumunijos.

Tuo metu, 84 asmenų užsikrėtimo aplinkybės nėra aiškios, t. y epidemiologinių tyrimų metu nustatyta, jog asmenys išvykę į užsienį nebuvo, su patvirtintais COVID-19 atvejais nebendravo.

159 atvejai, šiuo metu turimais duomenimis, siejamas su protrūkiais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite