Sportas2020 m. Rugpjūčio 10 d. 12:25

Panevėžio irkluotojai – tarp Lietuvos čempionato geriausiųjų

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

141388

Rugpjūčio pradžioje Trakuose vykusiame baidarių ir kanojų irklavimo Lietuvos čempionate dalyvavo jungtinė Panevėžio sporto centro ir Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos auklėtinių komanda.

Šiemet tris dienas vykusiame Lietuvos čempionate sportininkai ne tik aiškinosi, kas taps stipriausiu 200, 500 ir 1000 m nuotoliuose, bet ir dalijosi kelialapius į spalį perkeltą Europos čempionatą Rumunijoje.

Jau pirmąją dieną 500 m nuotolyje komanda iškovojo 4 medalių komplektus. Baidare vienviete Donatas Žaldokas iškovojo bronzos medalį, baidare dviviete Haroldas Kairys su Ryčiu Sakalausku, baidare dviviete moterų grupėje Gabrielė Srivkinaitė su Kotryna Glemžaite – po sidabro medalį. Moterų keturvietė olimpinėje rungtyje, kurios sudėtyje buvo panevėžietės K.Glemžaitė ir. G. Srivkinaitė kartu su elektrėniške G. Pališauskaite bei šiauliete I. Vaitiekūnaite, tapo Lietuvos čempionėmis bei buvo apdovanotos piniginiais prizais.

Antrąją varžybų dieną 1000 m nuotolyje, kuri vyrų grupei yra olimpinis nuotolis, panevėžiečiai iškovojo net aštuonis medalių komplektus. Baidare vienviete stipriausias Panevėžio baidarininkas Lukas Šakalys nusileido tik ilgamečiam olimpinės rinktinės nariui Ričardui Nekriošiui ir iškovojo sidabro medalį. Bronzos medalis atiteko D. Žaldokui. Baidare dviviete bronzos medalius pavyko iškovoti H. Kairiui ir R. Sakalauskui, moterų grupėje baidare dviviete Gabrielė Rauckytė su G. Srivkinaite iškovojo sidabro, o G. Kotryna su Lauryna Kepalaite - bronzos medalius. Keturviečių klasėje L. Šakalys, H. Kairys, R. Sakalauskas su visaginiečiu V. Čiaplinskiu tapo čempionais. Puikiai sekėsi ir moterų keturvietėje klasėje kovojusioms G. Rauckytei, G. Srivkinaitei, vilnietei G. Šeškutei ir elektrėniškei G. Pališauskaitei, kurios užtikrintai laimėjo pirmą vietą.

Trečią dieną varžybos vyko 200 bei 5000 m nuotoliuose. Pirmąjį medalį Panevėžiui kanojų rungtyse iškovojo Žygimantas Česonis, kuris kanoja vienviete 200 m finišavo trečias. Baidare dviviete vėl puikiai pasirodė moterų komandos: K. Glemžaitė su šiauliete I. Vaitiekūnaite čempionių titulus iškovojo labai permainingoje kovojo nugalėjusios antroje vietoje likusias G. Srivkinaitę su elektrėniške G. Pališauskaite. Baidare keturviete H. Kairys, R. Sakalauskas, kaunietis E. Sutkus ir visaginietis V. Čiaplinskis iškovojo sidabro medalius, o D. Žaldokas su M. Tiriliu bei kitų miestų atstovais liko treti. Čempionėmis tapo G. Srivkinaitė, K. Glemžaitė su I. Vaitiekūnaite ir G. Pališauskaite. Ilgiausiame čempionato nuotolyje panevėžiečiams taip pat pavyko iškovoti medalius. R. Sakalauskas laimėjo sidabro medalį nusileidęs tik R. Nekriošiui, o moterų grupėje sidabro medaliu pasipuošė G. Rauckytė.

Šiuo metu stipriausi miesto irkluotojai treniruojasi Trakuose prieš rugpjūčio 14-16 vyksiantį Lietuvos jaunių-jaunimo čempionatą. Po jų jauniausi irkluotojai rugpjūčio 26 d. varžysis Lietuvos vaikų čempionate Šiauliuose.

Sportininkus treniruoja Pavelas Bespalovas, Dalia Vaičikonienė ir Vytautas Vaičikonis.