Angle down Atgal

„Panevėžio energijai“ už reguliuojamos veiklos pažeidimą skirta 9,3 tūkst. eurų bauda

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė, kad „Panevėžio energija“ supirko šilumą iš bendrovių „Kurana“ bei „Eko Termo“ po šilumos aukciono papildomai susitardama tarp aukciono dalyvių, nors tokie susitarimai yra negalimi.

Kaip pranešė VERT, „Panevėžio energija“ sudarė susitarimus su nepriklausomais šilumos gamintojais, nesivadovaudama jau įvykusio šilumos supirkimo aukciono rezultatais. Už šį pažeidimą skirta 9,3 tūkst. eurų bauda.

Pasak tarnybos, „Panevėžio energija“ pažeidė Šilumos ūkio įstatymą, nes su „Kurana“ pasirašė susitarimą, pagal kurį 2019 metų spalio mėnesį iš įmonės šilumą supirko (90,5 MWh) už sutartinę kainą (1,74 ct/kWh), nors aukcione „Kurana“ buvo pasiūliusi 1,86 ct/kWh kainą ir aukciono nelaimėjo.

Tuo metu su„Eko Termo“ buvo pasirašytas susitarimas, pagal kurį 2019 metų spalio mėnesį „Panevėžio energija“ iš „Eko Termo“ šilumą supirko (33,2 MWh) už sutartinę kainą (1,74 ct/kWh), nors aukcione „Eko Termo“ buvo pasiūliusi 1,86 ct/kWh kainą ir aukciono nelaimėjo.

Taip pat su „Eko Termo“ įmonė pasirašė susitarimą, pagal kurį 2019 metų gruodžio mėnesį šilumą iš jos supirko (47,4 MWh) už sutartinę kainą (1,63 ct/kWh), nors aukciono „Eko Termo“ nelaimėjo ir buvo pasiūliusi 1,86 ct/kWh kainą.

„Teikdama duomenis apie vykdomą veiklą „Panevėžio energija“ nenurodė, kad faktiškai šiluma buvo pirkta iš aukciono nelaimėjusių „Kurana“ ir „Eko Termo“. Skaičiuodama 2019 metų spalio mėnesio šilumos kainą vartotojams, visam aukcione faktiškai nupirktam šilumos kiekiui taikė pačios bendrovės aukcione pasiūlytą kainą (1,76 ct/kWh), nors dalį šilumos pirko pagal pasirašytus papildomus susitarimus (1,74 ct/kWh)“, – teigia VERT.

Skirtą baudą „Panevėžio energija“ turi sumokėti per 30 kalendorinių dienų nuo nutarimo įsigaliojimo dienos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite