Angle down Atgal

Panevėžiečiai piktinasi ne vietoje įrengiama šiukšlių konteinerių aikštele

Įgyvendinant komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtros projektą, Panevėžyje jau įrengta 20 požeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių bei baigiamos atnaujinti 143 antžeminės komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo aikštelių – jos aptveriamos vienodomis tvorelėmis, o aikštelės išklotos trinkelėmis.

Tačiau ne visos antžeminės komunalinių atliekų aikštelės įrengiamos saugiai, kad netrukdytų pravažiuoti automobiliams, o prie konteinerių galėtų privažiuoti šiukšliavežės.

Kuriama nesąmonė

Į naujienų portalo JP redakcija kreipėsi Kosmonautų gatvės gyventojas ir piktinosi, kaip įrengiama antžeminė komunalinių atliekų surinkimo aikštelė Kosmonautų gatvėje, tarp 1 ir 3 namo.

„Kuriama eilinė nesąmonė Panevėžyje. Kosmonautų gatvėje tarp 3 ir 1 namų statoma šiukšlių konteinerių aikštelė, kuri užstos matomumą ir taip siauroje vietoje. Prie vienintelės gatvelės amžinai stovi prekybos centro „Maxima“ vilkikai su prekėmis. Argi nebuvo galima praplatinti Kosmonautų gatvę arba komunalinių atliekų surinkimo aikštelę patraukti? Blogiausia situacija, kai atvažiuoja šiukšliavežė, tada visiškas krachas“, – rašo sunerimęs Kosmonautų gatvės gyventojas.

Problema žinoma

Komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūros plėtros projekto vadovė Violeta Lauraitienė teigė žinanti Kosmonautų gatvėje įrengiamos antžeminės komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo aikštelės problemą.

„Ne vieną kartą perspėjau, kad aikštelė netinkamai įrengta ir, kad bus problemų su automobilių važiavimu Kosmonautų gatve. Jau praėjusią savaitę kalbėjau su darbininkais, bet jie nieko nepakeitė. Teks dar kartą su jais tartis, nes, jeigu nepakeis, bus problemų su transporto eismu, automobilių prasilenkimu. Tai prioritetinis klausimas ir jį būtina išspręsti“, – žadėjo ištaisyti klaidas projekto vadovė V. Lauraitienė.

Sutaupė lėšų

Pasak projekto vadovės V. Lauraitienės, Panevėžyje jau įrengta 20 požeminių komunalinių atliekų surinkimo konteinerių aikštelių.

„Baigiamos atnaujinti 143 antžeminės komunalinių atliekų ir antrinių žaliavų surinkimo aikštelės. Jos tveriamos dailiomis tvorelėmis. Tačiau ne visose aikštelėse galime tas tvoras įrengti. Kai kurios tvoros neturės vartelių arba bus palikti tarpai pačioje tvoroje. Tai yra todėl, kad būtina saugoti požeminius tinklus. Kadangi sutaupėme lėšų, bus papildomai įrengta 15 požeminių konteinerių aikštelių. Šiuo metu vyksta projektavimo darbai. Darbus atlieka bendrovės „Panevėžio statybos trestas“ specialistai“, – pasakojo apie įgyvendinamą projektą V. Lauraitienė.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite