Angle down Atgal

Panevėžiečiai nenuleidžia rankų: siekia neleisti nugriauti „rekonstruojamą“ kino centrą „Garsas“

Piliečių iniciatyvinė grupė „Išsaugoti „Garsą“ pateikė prašymą Valstybinei teritorijų planavimo ir statybos inspekcijai, Kultūros paveldo departamentui, Panevėžio miesto Tarybai ir Panevėžio apygardos prokuratūrai, kad būtų ginamas viešasis interesas ir stabdomas statybos leidimo galiojimas.

„Susipažinę su Valstybinės teritorijų planavimo ir Statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos Vidurio Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamento (VTPSI) atsakymais į pilietinės iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą‘‘ kreipimąsi dėl galimų Statybos ir kitų įstatymų pažeidimų išduodant statybos leidimą Kino centro (KC) „Garsas‘‘ pastatui „rekonstruoti‘‘, jį visiškai nugriaunant, kuriuose teigiama, kad „leidimas rekonstruoti išduotas teisėtai‘‘, teigiame, kad mūsų prašymai buvo išnagrinėti netinkamai, nes išduodant leidimą buvo akivaizdžiai nesilaikoma Statybos įstatymo ir Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo reikalavimų“, – rašoma iniciatyvinės grupės „Išsaugoti „Garsą“ prašyme.

Pasak visuomenininkų, Panevėžio miesto savivaldybė, planuodama vykdyti statybos darbus kultūros paveldo vietovėje, privalėjo kreiptis į Kultūros paveldo departamentą, kad būtų įvertinta, ar projektiniai sprendiniai atitinka paveldosaugos reikalavimus, tačiau to nepadarė. Esą VTPSI Vidurio Lietuvos statybos valstybinės priežiūros departamentas turėjo nustatyti Statybos įstatymo ir Nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymo pažeidimus ir sustabdyti statybos leidimo galiojimą, tačiau to taip pat nepadarė.

Visuomenininkų laiške prašoma kreiptis į prokuratūrą arba į teismą dėl viešojo intereso gynimo, sustabdant statybos leidimo galiojimą.

Peticiją dėl ketinamo nugriauti kino centro „Garsas‘‘ pastato ir 90–ties metų senumo kino teatro išsaugojimo pasirašė beveik keturi tūkstančiai asmenų. Jie reikalauja, kad kino teatras „Garsas“ būtų paskelbtas nekilnojamuoju kultūros paveldo objektu ir pastato bei jo teritorijos vertingosios savybės būtų išsaugotos.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite