Angle down Atgal

Panevėžiečiai, mindami dviračius, paminėjo Europos judumo savaitę

Kasmet rugsėjo 16–22 d. pasaulis primena apie gamtą ir aplinką tausojančio judėjimo svarbą. Šių metų tema „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Ši tema pasirinkta paminint sunkumus, kuriuos Europa, kaip ir visas pasaulis, patyrė per COVID-19 pandemiją.

Skatina išbandyti transporto alternatyvas

„Europos judumo savaitė suteikia mums galimybę pasvarstyti apie ekologiją, mus supančios aplinkos išsaugojimą ateities kartoms, aptarti būdus, kaip būtų galima spręsti oro ir triukšmo taršos problemas, eismo įvykių gausos ir sveikatos problemas. Todėl Panevėžio miesto savivaldybė kviečia visus gyventojus, bendruomenes, įstaigas ir organizacijas paminėti Europos judumo savaitę įvairiomis akcijomis ir renginiais, skatinant žmones išbandyti transporto alternatyvas, galinčias pakeisti automobilį. Be to, Tarybai priėmus sprendimą, miesto gyventojai rugsėjo 22 d. viešuoju transportu važiuos nemokamai“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos Miesto infrastruktūros skyriaus vyr. specialistė Rūta Taučikienė.

18 kilometrų žygis

Viena pagrindinių ekologiją skatinančių transporto priemonių – dviračiai, todėl sekmadienį Panevėžyje organizuotas žygis dviračiais Europos judumo savaitei paminėti.

Dviračiais buvo važiuojama nuo „Cido“ arenos dviračių takais pro Taikos al., Senvagę, Vilniaus, J. Biliūno g., palei „Ekrano“ marias ir grįžtama Vilniaus g. iki Laisvės a. Iš viso – 18 kilometrų.

Panevėžio klubo „Dviračiai“ prezidentas Rimantas Narkūnas šią iniciatyvą vertina teigiamai.

„Šis žygis jau tapęs tradicija. Rengiame jį kasmet. Tai – didelis renginys, kuris sutraukia miesto bendruomenę. Šiemet svarbiausias akcentas – supažinti miestiečius su dviračių takais. Žinoma, dar ne viskas sutvarkyta, tačiau svarbu, kad jau važiavome nebe gatvėmis, kaip seniau, o dviračių takais. Taip pat šią judumo savaitę mums svarbu parodyti, kad galima keliauti ne tik automobiliais, bet ir dviračiais, paspirtukais, pėsčiomis, viešuoju transportu ir taip tausoti aplinką, fiziškai pajudėti“, – kalbėjo R. Narkūnas.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite