Angle down Atgal

Panevėžiečiai džiaugiasi Respublikos gatvės rekonstrukcija: „Tikrai vertėjo laukti ir sulaukti“

Nors projektas „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“ dar nebaigtas, bet panevėžiečiai jau gali įvertinti rekonstruotas Klaipėdos ir Respublikos gatvių atkarpas.

Šių gatvių atkarpas rekonstravo bendrovės „Gerbūsta“ specialistai ir įrengė ne tik gatvių apšvietimus, bet įvairiomis trinkelėmis išklojo šaligatvius, gatves bei bortelius.

Vertėjo laukti

Respublikos gatvėje esančios kavinės „Rojaus paukštė“ savininkė Gerda Blinkevičienė naujienų portalui JP sakė, jog buvo verta laukti gatvės rekonstrukcijos.

„Kai uždarė ir buvo pradėti Respublikos gatvės rekonstrukcijos darbai, baiminomės ir išgyvenome – sudėtinga buvo vaikščioti, važiuoti. Tačiau dabar esame patenkinti ir norisi tais gerais pasikeitimais dalintis su visais. Tikrai vertėjo laukti ir sulaukti. Dabar belieka laukti Laisvės aikštės darbų pabaigos“, – džiaugėsi atsinaujinusia Respublikos gatve moteris.

Dera prie galerijos pastato

Respublikos gatvės dalies iki Vasario 16-osios gatvės rekonstrukcija, džiaugiasi ir Panevėžio dailės galerijos direktorius Egidijus Žukauskas.

„Estetiškai ir kokybiškai sutvarkyta gatvė. Net drąsiai galiu sakyti, kad gatvės grindinys priderintas prie rekonstruoto Dailės galerijos pastato. Trinkelėmis grįsta gatvė mena vaikystę, kai Respublikos gatvė buvo išklota tašytais akmenimis. Todėl jaučiu nostalgija. Viliuosi, kad pastatų savininkai prisiderins prie sutvarkytos gatvės ir remontuos pastatų fasadus“, – svarstė E. Žukauskas ir mano, kad ateityje Respublikos gatvė galėtų virsti pėsčiųjų zona.

Projektas neužbaigtas

Panevėžio miesto savivaldybės Teritorijų planavimo ir architektūros skyriaus vyriausioji specialistė, projekto „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“ vadovė Vita Bubliauskaite neslepia, jog malonu išgirsti, kai atnaujinta Respublikos gatve panevėžiečiai džiaugiasi.

„Retai tenka girdėti, kad žmonėms patinka. Tik noriu pasakyti, kad Respublikos ir Klaipėdos gatvių atkarpų rekonstrukcija – maža „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“ projekto dalis. Todėl projektas dar nebaigtas ir nepriduotas. Laisvės aikštės ir prieigų sutvarkymo darbai tęsiasi ir jie vyksta didžiuliame 4 ha plote“, – aiškino V. Bubliauskaitė ir tęsė:

„Minėto projekto darbai vyksta ne tik Laisvės aikštėje, bet ir dalyje Elektros, Vasario 16-osios gatvėse. Šiose gatvėse tvarkomi šaligatviai. Darbai čia šiek tiek strigo, bet dabar jau vėl įsibėgėjo.“

Kitas projektas

Pasiteiravus, apie kitos Respublikos gatvės atkarpos iki kino centro „Garsas“ tvarkymo, V. Bubliauskaitė paaiškino:

„Apie tai paaiškinti negaliu, nes tai visai kitas projektas, kuris nėra susijęs su „Laisvės aikštės ir jos prieigų kompleksinis sutvarkymas“ projektu.“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite