Angle down Atgal

Paminėtos Paparčių dominikonų vienuolyno metinės

Paskutinį gegužės šeštadienį Paparčiuose vyko buvusio Dominikonų vienuolyno įkūrimo 370-osioms metinėms skirtas renginys.

Renginį įgarsinęs Laimonas Dirginčius (kairėje) kartu su nuostabų koncertą atvežusiais atlikėjais Neda Malūnavičiūte ir Olegu Ditkovskiu.
Renginį įgarsinęs Laimonas Dirginčius (kairėje) kartu su nuostabų koncertą atvežusiais atlikėjais Neda Malūnavičiūte ir Olegu Ditkovskiu.

1649 m. Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės iždininkas Stanislovas Beinartas fundavo Paparčių dominikonų vienuolyno statybą. Paparčiuose įsikūrus dominikonų vienuoliams, šis kraštas tapo reikšmingu religiniu ir kultūriniu centru. Vienuolyno istorija tęsėsi iki 1863 m. sukilimo, po kurio carinė valdžia vienuolyną uždarė. Istorikas Rolandas Gustaitis šventės dalyvius supažindino su vienuolyno istorija XIX amžiuje.
Renginio metu vyko krašto amatininkų paroda. Šiandien Paparčių kaimas pakankamai žinomas Lietuvoje dėl įvairios kultūrinės veiklos, organizuotų senosios muzikos festivalių, kultūrinio paveldo. Tačiau ne visi žino, kaip su Paparčiais yra susiję profesionalūs muzikantai, dailininkai, skulptoriai, tradiciniai amatininkai, kurių darbai džiugina akį ir širdį. Projekto „Kur gimėm, kur augom” metu visuomenę supažindinome su kraštui būdingomis veiklomis, kūrėjais.

Vieni čia gimę ir augę perėmė iš tėvų ir senelių išmoktus tradicinius amatus, kitų talentai užgimė čia, treti atsikraustę augino ir puoselėjo savo meistrystę Paparčių krašte... Atvykę svečiai parodoje apžiūrėjo, o norintys ir įsigijo V. Gradeckienės ir V. Šakienės austas juostas, A. Neniškienės ir O. Diatlovienės veltus dirbinius, M. zujaus ir A. Kanevičiaus tapytus paveikslus, siūtas lėles, O. Binkulienės nertas staltieses ir servetėles, J. Slotkienės riešines, pasigrožėjo I. Genčiauskaitės vašku margintais kiaušiniais.

Už tradicijų puoselėjimą, krašto garsinimą padėkas amatininkams įteikė LR Seimo narė Laimutė Matkevičienė. Šventinę popietę vainikavo Nedos Malūnavičiūtės ir Olego Ditkovskio koncertas. Šis menininkų duetas pakviestas neatsitikinai. Nedos Malūnavičiūtės džiugios vaikystės akimirkos prabėgo Paparčiuose... Projektas finansuojamas iš ES žemės ūkio fondo kaimo plėtrai ir LR valstybės biudžeto pagal Kaišiadorių rajono VVG 2014-2020 metų Strategiją.

Raminta Nėniškienė

N. Surinino nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite